„Tři body s Jabloncem potřebujeme potvrdit,“ znělo z kabiny fotbalistů Dynama.

Podobně to vidí i trenér Jaroslav Šilhavý. „Všichni jsme z vítězství měli velkou radost, navíc se druhá půle, myslím si, i lidem musela líbit,“ přemítá kouč Dynama. „V sobotu nás ale čeká další těžký zápas a v něm bychom body potřebovali stejně naléhavě jako proti Jablonci,“ zdůrazňuje.

Dynamo zatím bodovalo naplno jen s mistrem a vicemistrem, v sobotu by chtělo uspět i na hřišti týmu ze spodku tabulky. „Hrát do plných nám příliš nevyhovuje, a pokud nový trenér do soboty nic nezmění, zatím hráči Příbrami vycházeli ze zajištěné obrany a čekali na svou šanci,“ připomíná Šilhavý, že Příbram v týdnu odvolala trenéra Martina Hřídela, ale jeho nástupce do pátečních odpoledních hodin ještě nejmenovala. Zájem prý je o Romana Nádvorníka, jenž vede lídra druhé ligy Vlašim.

O dobré defenzívě Příbrami hovoří i čísla, jen silná trojka Plzeň, Sigma a Sparta dostala míň gólů! Na druhou stranu příbramská útočná bilance je tristní, čtyři vstřelené góly, to je daleko nejmíň z celé ligy…

„Já ale viděl Příbram v Teplicích, kde vyhrála 2:1, a zápas tam zvládla po taktické stránce perfektně,“ varuje před jakýmkoli podceněním dnešního soupeře Šilhavý. „V Plzni před týdnem dostala Příbram gól na 2:1 až v samém závěru.“

Zatímco Příbrami v sobotu bude chybět Videgla, jenž za vyloučení v Plzni má stop na jeden zápas, trenér Šilhavý bude postrádat distancovaného Stráského a dlouhodobé marody Leštinu a Benáta.

„Doma bude chtít Příbram za každou cenu uspět, i my ale body nutně potřebujeme,“ krčí rameny trenér Šilhavý.

Snad se chytí až příště, věří Jan Riegel

Třicetiletý Jan Riegel naskočil do letošního ročníku I. ligy až ve 4. kole v Teplicích, kde bezchybně uhlídal dlouhána Doška. Další čtyři kola zase stál a až před dvěma týdny opět v Teplicích proti Ústí těsně před půlí střídal na levém beku Žižku. Na tomto postě kvalitně odehrál i nedělní zápas s Jabloncem.

Vyhráli jste, spokojenost?

Výhra nám v tabulce hodně pomohla a jsme rádi, že jsme to zvládli. V Příbrami nás teď ale čeká neméně těžký zápas.

Zdá se, že se na levém beku zabydlujete? Alespoň trenéru se váš výkon s Ústím i Jabloncem zamlouval…

Až čas ukáže, zda tam budu hrát pravidelně. Ale jak říkám, mně je vcelku jedno, kde nastoupím. Jsem rád, že mohu hrát a mohu svému manšaftu pomoci.

Proti Jablonci jste jednu chvíli hrál vlastně i hrotového útočníka…

To myslíte tu mou šanci, ne..? Šance to byla, to je pravda. A určitě jsem z ní měl dát i gól, naštěstí i bez té mé šance jsme vyhráli, a to je hlavní.

A co, kdybyste nevyhráli?

Tak to by mě mrzelo, samozřejmě. Po té mé neproměněné šanci chybělo do konce ještě asi pět minut a já si jen říkal, hlavně to udržet, gól nesmíme dostat. Abych si tu šanci pak nemusel tolik mládit o hlavu.

Jak jste se vůbec v té obrovské příležitosti tak najednou zjevil?

Já dal na vápně míč Mezlovi a zavolal si na něj, Pavel mi to perfektně sklepl. Akorát chyba byla ta, že jsem nedal gól.

V čem ta chyba byla? Nestihl jste si srovnat mušku?

Já se snažil obstřelit brankáře placírkou, bohužel míč mi malinko skočil jako by na kotník, čímž se mi ta střela zvedla vedle tyčky.

Teď hrajete v Příbrami, kde jste vy s fotbalem začínal. Těšíte se?

Pořád je to pro mne specifický zápas. Jsem odchovanec a stále v Příbrami i bydlím. Ale kluků, co jsem s nimi hrál, už v Příbrami moc není.

Co změna trenéra?

To většinou hráče nakopne, chtějí se předvést. Doufám, že je to nakopne až příští zápas…

Hlavně v Příbrami neprohrát, přeje si Pavel Mezlík

Sedmadvacetiletý Pavel Mezlík se na sobotní zápas do Příbrami těší. „Po vítězství s Jabloncem jsme v tabulce trošku poskočili, potřebovali bychom to ale v Příbrami potvrdit,“ říká.

Zápas s Jabloncem jste zvládli velice slušně, což by vám mohlo pomoci i psychicky, ne?

Doufám, že to tak bude. My začali ten zápas dobře a dali i gól. Zbytek první půle už tak moc dobrý nebyl a do šatny jsme dostali gól na 1:1. Zda nás to nakoplo, to nevím, ale druhá půlka byla z naší strany dobrá. Snad na tuto část zápasu navážeme i v Příbrami.

Vy jste měl ke konci utkání velkou šanci, kdy jste běželi s Hudsonem sami dva na bránu. Neměl jste mu místo střely raději přihrát?

Když se na to teď dívám, tak vím, že jsem mu to měl dát, on by to dával do prázdné brány. Jenže na tom hřiště to je mžik, já šel sám na brankáře a chtěl jsem ho prostřelit.

Zato potom Rieglovi jste na tu jeho tutovku přihrál dokonale…

Rigi si dobře naběhl a zakřičel si, tak jsem mu to tam dal a on zůstal sám před brankářem. Taky je velká škoda, že to nedal, mohlo být hotovo.

Příbram je v tabulce dole, jenže jen tři body za vámi. S jakým cílem tam jedete?

Určitě to nebude jednoduché utkání. Příbram taky má nějaké problémy a taky by se ráda dostala z té krize ven. My ale chceme navázat na výkon, který jsme předvedli druhou půli proti Jablonci. Hlavně nesmíme v Příbrami prohrát. To bychom se vrátili zase do té situace, v níž jsme byli před Jabloncem. A to nechceme.