Doma ztracené body by fotbalisté Dynama rádi přivezli hned z´nedělního utkání v Sokolově.

„My si zápas s Frýdkem důkladně u videa rozebrali a věřím, že si hráči z některých situací vzali ponaučení,“ poznamenal trenér David Horejš, dle jehož soudu hra jeho týmu ve zmíněném zápase až tak špatná nebyla. „Měli jsme po celé utkání hru jasně ve své moci, jenže jsme se do zatažené obrany těžko dostávali. Chtělo to víc odvahy ve finální fázi,“ připustil Horejš.

Fotbalisty Sokolova trenér Dynama v žádném případě nepodceňuje. „Nečeká nás jednoduchý zápas, protože Sokolov sice není v tabulce vysoko, nicméně dokázal vyhrát s Třincem, bod přivezl z Opavy a před týdnem zvítězil i na Žižkově,“ upozornil Horejš. „Ani v dalších utkáních nehrál Sokolov špatně, měl ale smůlu,“ dodal budějovický kouč s tím, že na herním projevu Sokolova je vidět rukopis Pavla Horvátha: „Snaží se hrát fotbal, ostatně je tam dost hráčů, kteří se nevešli do kádru plzeňské Viktorie.“

Dynamo by s výjimkou rekonvalescenta Čermáka mělo jet do Sokolova kompletní. Možná i včetně Helešice, jenž byl před týdnem už aspoň na lavičce. „Matěj ještě nebyl připraven na sto procent, ale uvidíme, jak na tom bude v neděli,“ přemítal trenér Horejš.

Zápas Dynama v Sokolově se hraje v neděli od 15 hodin a dle klubového webu domácího týmu bude věnován „Víkendu otců“, takže na stadionu bude pestrý doprovodný program.

Což nic nemění na tom, že Jihočeši jedou do Sokolova s cílem odčinit ztrátu bodů z duelu s Frýdkem. „Naším přáním je uhrát nějaké body a hráči jsou odhodláni pro to udělat maximum,“ ujistil před cestou do Sokolova trenér Horejš.

Venku budou ve Fortuna národní lize v neděli hrát také fotbalisté FC MAS Táborsko, kteří by ve Znojmě chtěli prodloužit úspěšnou sérii tří zápasů v řadě bez prohry o další zářez.

Utkání Znojmo – Táborsko se hraje v neděli až večer od 19.30 hodin za umělého osvětlení.
Devatenáctka Dynama, která v I. lize dorostu po dvou porážkách v řadě klesla v tabulce na 15. místo, hraje v sobotu od 13 hod. na Složišti důležité utkání s Mladou Boleslaví (ta má na 13. místě jen o dva body víc).
Doma se představí i jednadvacítka Dynama, která v lize juniorů změří v pondělí na Složišti své síly s Libercem (13.00).