Hned na úvod je ale čeká těžký soupeř, kterým tento pátek večer od 18 hodin na Střeleckém ostrově jistě bude tým Varnsdorfu. Severočeši jsou v tabulce po podzimu třetí a patří mezi kandidáty na postup.

„Jde vlastně o šest bodů, my ten zápas potřebujeme zvládnout," uvedl na středeční tiskovce nový trenér Luboš Urban, dle nějž na vstupu do sezony vždy hodně záleží. Nepůjde tudíž ani tak o krásu, jako spíš o tři body. „Výsledek je důležitý a my rozhodně chceme vyhrát, rádi bychom však potěšili i diváky," dodal zkušený kouč.

Zimní přípravu trenér Urban hodnotil kladně. „Sehráli jsme celkem třináct přípravných zápasů, z nichž jsme jen dva prohráli," konstatoval a doplnil, že mužstvo se v zimě připravovalo doma. „My tady máme skvělé tréninkové podmínky, nebyl tudíž důvod někam jezdit. A díky počasí jsme nemuseli cestovat ani za teplem, i to jsme měli doma."

Hráčský kádr přes zimu doznal velkých změn. „Ukončili jsme hostování hráčům, kteří neměli jisté místo v základu," vysvětlil sportovní manažer Dynama Martin Vozábal, dle jehož soudu v širším kádru je lepší mít vlastní nadějné mladíky. Proto byl z farmy přeřazen Kadula a z dorostu J. Hála, M. Held, Tomášek a Funda.

„Přesto věřím, že náš celek má svou sílu," podotkl Martin Vozábal. „Myslím, že jsme na dobré cestě," vidí to tak i trenér Urban.

Podobný názor zastává také předseda představenstva a generální manažer klubu Karel Poborský. „Nechci to zakřiknout, ale jak s přípravou, tak se situací v mužstvu jsem spokojen. Zkvalitnili jsme střed zálohy a zabudovali jsme do ní i mladého Hálu. Mužstvo máme více vyvážené než na podzim a dle mého soudu je v něm také mnohem víc agresivity a dravosti, což nám hlavně v začátku soutěže chybělo," usoudil šéf klubu.

I z toho důvodu se dle Karla Poborského nic nemění na cílech, s nimiž Dynamo do sezony šlo. „Cíl je jasný, je jím postup do ligy. Na tom se nic nemění," rezolutně uzavřel středeční tiskovku šéf Dynama.

Změny v hráčském kádru

ODEŠLI: Michal Daněk (Bohemians Praha), Lukáš Jarolím, Pavol Poliaček, Martin Vyskočil (konec smlouvy), František Němec (Zwettl)

PŘIŠLI: David Brunclík (hostování z Ml. Boleslavi), Ondřej Herzán (volný hráč, přestup), Michal Bárta, Martin Hála (hostování z Olomouce), Martin Hurka (hostování ze Slavie), Jan Hála, David Tomášek, Jiří Funda, Martin Held (přeřazeni z dorostu), Jindřich Kadula (z farmy)

Zimní příprava

Dynamo – Pardubice 3:3 (Kalod, Chmelo, Benát)

Dynamo – Znojmo 3:4 (J. Hála, Redzepi, Chmelo)

Dynamo – Znojmo 1:0 (Herzán)

Dynamo – Bohemians 1905 2:2 (Hanzlík, Klesa)

Dynamo – Liberec 0:4

Dynamo – Táborsko B 6:2 (Wermke 3, Novák, Jan Hála, Kadula)

Dynamo – Žižkov 1:1 (Klesa)

Dynamo – Vlašim 1:1 (J. Hála)

Dynamo – Sparta B 6:0 (Klesa 2, Machovec, Kadula, Chmelo, Lengyel)

Dynamo – Karlovy Vary 7:1 (Linhart 3, Kalod, Herzán, Machovec, Funda)

Dynamo – Slovácko 1:1 (Herzán)

Dynamo – Táborsko 1:0 (Linhart)

Dynamo – Žižkov 1:0 (J. Hála)

Druholigové jaro Dynama

Pátek 7. března: Dynamo Č. Budějovice – FK Varnsdorf 18:00

Sobota 15. března: Baník Sokolov – Dynamo Č. Budějovice 10:15

Pátek 21. března: Dynamo Č. Budějovice – Hradec Králové 18:00

Sobota 29. března: Ústí nad Labem – Dynamo Č. Budějovice 10:15

Pátek 4. dubna: Dynamo Č. Budějovice – Vltavín Praha 18:00

Sobota 12. dubna: Bohemians Praha – Dynamo Č. Budějovice 10:15

Pátek 18. dubna: Dynamo Č. Budějovice – Baník Most 18:00

Sobota 26. dubna: Frýdek-Místek – Dynamo Č. Budějovice 17:00

Pátek 2. května: Dynamo Č. Budějovice – FK Pardubice 18:00

Sobota 10. května: Fastav Zlín – Dynamo Č. Budějovice 18:00

Úterý 20. května: Dynamo Č. Budějovice – MFK Karviná 17:00

Sobota 24. května: Graffin Vlašim – Dynamo Č. Budějovice 17:00

Sobota 31. května: Dynamo Č. Budějovice – FK Třinec 17:00

Sobota 7. června: FC MAS Táborsko – Dynamo Č. Budějovice 17:00

Bárta, nebo Křížek?

Fotbalisté Dynama v generálce se Žižkovem (1:0) nastoupili v sestavě, která by se měla až na malé výjimky podobat té, v níž v pátek večer půjdou do jarní premiéry II. ligy proti Varnsdorfu.

Po utkání proti Žižkovu to potvrdil i trenér Luboš Urban. „Až tolik variant na výběr nemáme. Na druhou stranu však jedno dvě místa ještě úplně jistá nejsou," dodal kouč Dynama, jenž spolu se sportovním manažerem Martinem Vozábalem od letoška tým vede.

V zápase se Žižkovem hráči Dynama nové trenérské dvojici hledání optimální sestavy příliš neulehčili. „Někdy ale je lepší vyhrát utrápeně 1:0, než nastřílet tři góly a myslet si, že jsme Barcelona – a pak by nás tady Varnsdorf vyzpovídal," krčil rameny Urban, jenž v zápase ale viděl i klady. „Těší mě nula vzadu. To je základ, jeden gól jsme tam dotlačili. Ve druhé lize i takové zápasy bývají," poznamenal.

Nulu vychytal Michal Bárta (v zimě přišel na hostování z Baníku), jenž v generálce dostal přednost před Křížkem.

„Kdo z nich ale bude v bráně proti Varnsdorfu, je tak padesát na padesát," řekl Deníku kouč Dynama. „Bárta byl prvně na hlavním hřišti, i proto tam šel, aby se rozkoukal. Že bych ale byl z jeho výkonu až tak nadšen, to zase ne," zmínil Urban i chybnou rozehrávku, po níž šel Bazal sám na bránu.

Úvodní zápas Dynama v jarní části II. ligy s Varnsdorfem začíná v pátek na Střeleckém ostrově tradičně v 18 hod.