A vstoupili do ní bez výraznějších změn.

Jedinou novou tváří v týmu byl devatenáctiletý slovenský záložník Jakub Hronec, jenž do Dynama přichází na testy z bulharského Ludogorets Razgrad, který jako nováček bulharské I. ligy se letos stal senzačně mistrem Bulharska!

„Nenastupoval jsem pravidelně, proto bych chtěl zkusit změnu. Do Budějovic přicházím s cílem zabojovat o flek," uvedl pro Deník odchovanec bratislavského Interu, jenž od patnácti let byl tři roky v Birminghamu City v akademii a rezervě (více k tomu v rozhovoru s ním v týdnu).

Trenéru Františku Ciprovi, jenž své svěřence v minulém ročníku Gambrinus ligy dovedl na velice solidní desátou příčku, se v pondělí hlásili i někteří z hráčů, kteří se vrací z hostování (mj. i Benát z polské Arky Gdyně, Halama z Jihlavy a Rakovan z Čáslavi).

„Sám nevím, jak to se mnou bude," krčil rameny Petr Benát. „Před deseti dny jsem z Polska odjížděl s tím, že tam zůstávám i další sezonu, jenže najednou jsem dostal zprávu, že se mám hlásit v Dynamu. Tak jsem tady," usmíval se.

Zda dvaatřicetiletý středopolař bude od nové sezony po roční odmlce zase hájit barvy Dynama, včera nevěděl ani trenér Cipro. „Všichni hráči, kteří se tu dnes objevili, tady asi nezůstanou, někteří noví by naopak měli přijít. Ať už natrvalo, či jen na testy. Dva tři hráče potřebovat určitě budeme," podtrhl zkušený kouč a dodal, že z marodů už by měl Bakala začít naplno, zatímco Stráský zpočátku ještě bude mít úlevy. „Machovec a Javorek jsou po operaci, Riegel má ruku v sádře," vypočítával dál trenér Cipro.

Na včerejším srazu nechyběl ani Tomáš Řepka, jenž byl v anketě fanoušků zvolen nejlepším fotbalistou klubu v minulé sezoně. Ten bude na jihu Čech působit i na podzim, tady je už ruka v rukávě. Ale zda zůstanou dál i Daněk, Rýdel a Řezníček, kteří se do tréninku včera taky zapojili, jisté není. „Chtěl bych, aby zůstali všichni tři," zdůraznil Cipro a ujistil, že v tomto směru se intenzivně jedná.

Tento týden zkušený trenér označuje za spíše takový přechodný. „Vynechám-li Plzeň a Liberec, začínáme z ligových mužstev nejdřív. Naplno se do přípravy tudíž dáme až po neděli," připomněl Cipro s tím, že v sobotu však někteří hráči ještě půjdou pomáhat strakonické farmě v její snaze uhájit v divizi druhou příčku. „Z té se ještě může postupovat do třetí ligy," vysvětlil Cipro.

Koncem června pojede Dynamo na herní soustředění do Rakouska, kde má sehrát i dvě přípravná utkání. „Už v neděli ale jedeme do Lažiště, kde má místní klub oslavy založení," sdělil Cipro a potvrdil, že v červenci čekají tým i turnaje na Hluboké a v Nové Včelnici.