„Mohli jsme získat cenní tři body, beru to na sebe,“ kál se zdrcený Petr Benát. Dynamo tak doma ztratilo další dva body a na spodku tabulky si zase o něco přitížilo.

Hráči Dynama to v neděli neměli vůbec jednoduché.

Poté, co v pátek večer Brno porazilo Olomouc a den nato i Příbram získala doma tři body s Libercem, se Dynamo v ligové tabulce propadlo až na sestupovou příčku. Což pro psychiku svěřenců trenéra Šilhavého v důležitém klání s Bohemians nebylo rozhodně nic příjemného…

Snahu domácím upřít nelze. Po opatrném začátku se do první šance dral v 5. minutě Pecka, kterého tři metry před vápnem zastavil Nikl jen za cenu žlutého faulu: brankář Sňozík míč po Otepkově přímém kopu jen vyrazil před sebe, dobíhající Hudson ale z čisté šance branku překopl.

V 9. minutě fauloval kousek před vápnem naopak Otepka hostujícího Držíka, z nařízené standardky však hosté nic nevytěžili.

Ve 13. min. si potlesk domácích diváků vysloužil Otepka, jenž po Vulinově přetaženém centru napálil míč rovnou ze vzduchu, ale jeho povedený volej skončil jen těsně vedle tyče.

Ve 22. min. utekl podél pravé strany hřiště Hudson, po jehož centru pálil Pecka v pádu hlavou, balon ale poslal daleko vedle. „My v úvodu nehráli dobře, naštěstí soupeř své příležitosti nedal,“ oddechl si trenér hostí Pavel Hoftych.

Tlak Dynama v této části zápasu narůstal a ve 32. minutě vyústil ve druhou tutovku – to když Vulin hlavou sklepl míč po přetaženém centru Otepkovi, zkušený záložník ale pálil zblízka sice tvrdě, bohužel metr nad. Ještě v samém závěru první půle zkusil štěstí svou slabší pravačkou Vulin, i pro něj ale bylo břevno Sňozíkovy branky až příliš nízko a míč skončil v zámezí.

Druhý poločas pro Jihočechy začal velkým šokem: Hartig po dlouhém centru zcela volný na hranici pokutového území přiťukl míč Škodovi, proti jehož dělovce byl Kučera v bráně bezmocný – 0:1.

To byla pro psychiku domácího mužstva samozřejmě veliká nepříjemnost, naštěstí už v 62. minutě domácí dokázali skóre srovnat: Otepkův roh trefil hlavou Ondrášek a nabíhající Vulin míč též hlavou ještě jistil – 1:1.

Po hodině hry se tudíž začínalo znovu – a oba týmy chtěly vyhrát. Domácí sice měli víc ze hry, brejky hostí však byly hodně nebezpečné a pár jich musel řešit až Kučera v bráně. Čtvrt hodiny před koncem zastavil Hudsona Bartek jen za cenu žluté karty, a protože už jednu měl, dohrávali Pražané jen v deseti. A v poslední minutě byli na pokraji porážky, jenže Benát penaltu, o které je řeč v úvodu, bohužel nedal. „Pro nás to byl další důležitý zápas a hráči moc chtěli, z velké snahy a velkého nasazení však plynuly četné nepřesnosti,“ smutnil trenér Jaroslav Šilhavý.

Č. Budějovice - Bohemians 1:1 (0:0)

Branky: 62. Vulin – 48. Škoda. ŽK: Horejš, Žižka, Ondrášek, Otepka – Bartek, Nikl, Kraus, Nešpor, Sedláček, Lukáš. ČK: 75. Bartek. Rozhodčí: Bílek – Kovařík, Marek.

Dynamo: Kučera – Nitrianský, Horejš, Lengyel, Žižka – Hudson, Černák, Otepka (65. Benák), Vulin – Pecka (52. Stráský), Ondrášek.

Bohemians: Sňozík – Jindřišek, Lukáš, Nikl, Bartek – Štohanzl (60. Sedláček), Držík, Kraus (81. Rychlík), Moravec – Škoda, Hartig (66. Nešpor).