„Byť výsledky jistě nejsou v této době tím nejdůležitějším, určitě chceme turnaj v Praze zakončit vítězstvím. Tím spíš, že v Tipsportlize máme jednu porážku a dvě remízy, takže nám vítězství chybí,“ usmíval se trenér Jaroslav Šilhavý.

Fotbalisté prvoligového Dynama po úvodní čtyřbrankové nadílce s Jabloncem další dva zápasy v A–skupině letošního ročníku Tipsportligy na umělém trávníku v pražském Edenu už zvládli solidně – s Bohemians 1905 remízovali 1:1 a o tomto víkendu hráli nerozhodně i s druholigovou Viktorií Žižkov, tentokrát 2:2.

„Na to, že obě mužstva jsou v plné fázi zimní kondiční přípravy, se hrál dobrý fotbal,“ vyzdvihl kvalitu víkendového utkání trenér Dynama Jaroslav Šilhavý. „Podali jsme daleko lepší výkon než naposled proti Jablonci,“ pochvaloval si i žižkovský kouč Martin Pulpit.

První poločas byl podle názoru trenéra Dynama hodně vyrovnaný. „Brankových příležitostí jsme ale měli o poznání víc,“ mínil Šilhavý, jehož svěřenci aktivní nástup do zápasu korunovali vedoucím gólem. „Horejš skóroval po krásné standardce,“ ocenil budějovický kouč, a dodal, že šlo o nacvičený signál. „Škoda, že jsme brzy umožnili Viktorce vyrovnat,“ litoval.

Druholigový Žižkov byl Dynamu po většinu času vyrovnaným soupeřem. „Na umělé trávě se výkonnostní rozdíly stírají, navíc terén tentokráte byl hodně těžký a jsem rád, že se nikdo nezranil,“ poznamenal Šilhavý, jenž za další klad zápasu označil i to, že ke konci se na hřišti objevili i dva dorostenci. „Kadula odehrál asi dvacet minut, Petráň celou půlhodinu,“ konstatoval českobudějovický trenér a dodal, že byť bylo znát, že oba mladíci mají v nohách týdenní soustředění na Lipně, rozhodně nezahráli špatně. „Budou dostávat šanci i dál, ale nejen oni dva, protože stejnou možnost mají i další kluci jak z dorostu, tak z juniorky,“ zdůrazňuje Jaroslav Šilhavý.

Z testovaných hráčů z ciziny si proti Žižkovu nezahrál ani jeden. „Někteří skončili úplně, několik jsme ale oslovili a v této době se s nimi jedná,“ sdělil trenér Dynama.Vedení klubu na svých internetových stránkách na četné dotazy fanoušků, kteří intenzivně sledují – a také živě komentují – v přípravě osud testovaných hráčů ze zahraničí reagovalo.

„Po testech, které proběhly v minulých týdnech, projevilo vedení klubu zájem o tyto hráče: Mahmat Azrack, Taijo Teniste, Božidar Jelovac, Grigorij Chirkin a Borislav Simič. Nyní se vedou jednání s jejich manažery a kluby,“ uvedl na webu dynamocb.cz obchodní a marketingový manažer klubu Radim Šupka s tím, že počítat už nelze s Azrackem, jenž dal přednost nabídce ze II. španělské ligy.

A pokračoval: „U Tenisteho byly neakceptovatelné podmínky jeho mateřského klubu, ačkoli před testy byly požadavky zcela jiné, proto jsme se je rozhodli neakceptovat.“

S Jelovacem se má věc takto: „Domlouváme na podpisu smlouvy od 1. 6. 2011, protože dříve jeho příchod není možný.“ Dynamo stojí o Chirkina, s nímž jedná, zatímco složitější prý je situace u Simiče. „Máme ještě další adepty na levou stranu obrany. Chceme je nejdříve vyzkoušet a teprve poté se rozhodneme o jeho případném angažmá,“ sdělil Radim Šupka, jenž kritiky ujišťuje, že Dynamo platí testovaným hráčům pouze ubytování, a vysvětluje, proč je mnohdy svízel ve vyjednávání po testech. „V případě projevení skutečného zájmu se požadavky na podmínky často velmi dramaticky změní, a tak není vždy jednoduché se dohodnout.“

Na závěr vzkázal: „Fanoušci i vedení klubu si přejí mít pro jarní část co nejsilnější kádr, a proto se snažíme získat co nejlepší hráče z celé Evropy. Je zbytečné pak za tuto snahu kritizovat vedení klubu na základě nepravdivých informací,“ pokáral Šupka

Situace v hráčském kádru se před utkáním s Příbramí oproti zápasu se Žižkovem nezměnila. „Jsme bez Hudsona, Šímy a dlouhodobě zraněného Leštiny, a tak pravděpodobně s sebou vezmeme buď kluky z béčka, anebo z dorostu,“ uvedl kouč Dynama.

Po vystoupení v Tipsportlize fotbalisty Dynama v další fázi přípravy čeká řada zápasů s neméně kvalitními soupeři, jaké měli v Edenu: „Tuto sobotu hrajeme v Salcburku a pak v rámci týdenního herního soustředění v Písku se na tamní umělce v úterý 1. února střetneme s pražskou Slavií,“ sdělil Šilhavý. „A příští sobotu jedeme rovnou z Písku opět do Rakouska, tentokrát do Riedu,“ dodal ještě.

Druholigové S. Ústí ve středeční přípravě hostí od 14.00 juniorku Dynama (proti svým už si možná zahraje budějovický Dobal, jenž má v S. Ústí na jaře hostovat), třetiligový Písek hraje doma s Táborem (17).