Tajný sen o titulu vzhledem k výsledku ze Letné zůstal jen snem, přesto fanoušci slavili: Jablonec si díky výhře 2:0 nad Dynamem zajistil účast v třetím předkole Evropské ligy a v posledních minutách utkání celý stadion skandoval Hoši, děkujem! „Fakt jsme druzí? Tak to je fantazie,“ radoval se David Lafata poté, co se dozvěděl, že se Baník v Příbrami musel spokojit s remízou 1:1.

Domácí celek začal se snahou o aktivitu, ale hra byla v první půli oboustranně nervózní. Náznak šance přišel po přihrávce Lafaty v 8. minutě, Jarolím však trefil jen boční síť. Za zaznamenání potom stojí ještě parádní rána Haurdiče, jenž v 24. min. tvrdě vypálil z hranice pokutového území, brankář Kučera však konečky prstů vytáhl míč nad břevno! Chance Arenou to jen zahučelo.

Jablonec postupně začal Jihočechy v poli přehrávat, ale zatím bez gólového vyjádření. Ovšem hosté nebyli odvezdaným soupeřem a měli několik slibných momentů. V 38. min. Šíma napřáhl ze dvaceti metrů a brankář Špit s potížemi jeho střelu vytáhl na roh.

Do druhé půle vstoupili domácí hráči o poznání agilněji. A hned v 47. minutě za to přišla odměna: Jarolím centroval z přímého kopu na bližší tyč, míč se dostal k Drskovi a domácí obránce skóroval pohotovým zásahem k tyči – 1:0. „V první půli jsme nehráli vůbec dobře a byli jsme rádi, že to bylo aspoň těch 0:0, protože Budějovice tam měly několik nebezpečných střel,“ podotkl Pavel Drsek.

V 62. zasáhl výborně gólman Budějovic Kučera po hlavičce Zábojníka, ale v 66. se skóre opět měnilo. Lafata po střetu s Hunalem v pokutovém území skončil na trávníku a z nařízené penalty sám druhým gólem vítězství svého týmu pečetil. Dotáhl se tím v tabulce střelců na Kuliče a málem dostihl i Ordoše – deset minut před koncem totiž byl Lafata blízko další brance, trefil ale jen břevno.

„Nebyl to lehký zápas, konečný výsledek je ale dle mého názoru spravedlivý,“ konstatoval po utkání jablonecký trenér František Komňacký a dodal, že v první půli si jeho hráči vytvořili málo střeleckých pozic. „Akce jsme patřičně nedohrávali do konce. Na vlastní kůži jsme pocítili, že poslední krok bývá vždy nejtěžší. O přestávce jsem tudíž v kabině hráčům musel zdůraznit, že je potřeba dát do zápasu víc vůle, abychom si devítiměsíční snažení nepokazili. Probudili se, zlepšili morálku, ve druhé půli nám navíc pomohl rychlý gól. Poté, co jsme proměnili penaltu, už jsme zápas dokormidlovali do konce bez větších problémů,“ vyzdvihl domácí kouč.

Výkon svého mužstva ocenil i trenér hostí Jaroslav Šilhavý. „Myslím, že jsme byli Jablonci důstojným soupeřem a těší mě, že jsme svým výkonem přispěli ke kvalitě i k slavnostnější atmosféře zápasu. První poločas byl z naší strany lepší, nedotáhli jsme ale do konce některé slibné akce. Při větší odvaze jsme to mohli favoritu zkomplikovat ještě víc. Po vedoucím Drskově gólu už to bylo o něčem jiném a penalta vše definitivně zlomila,“ shrnul Šilhavý.

Jablonec - České Budějovice 2:0 (0:0)

Branky: 47. Drsek, 66. Lafata z pen. Rozhodčí: Drábek - Chytil, Vysloužil. ŽK: Jarolím - Krob. Diváci: 4723.
Jablonec: Špit - Zábojník, Pavlík, Drsek, Jablonský - Jarolím, Loučka, Eliáš (81. Michálek), Haurdič (60. Kovařík) - Pekhart (74. Vošahlík), Lafata. Trenér: Komňacký.

Dynamo Č. Budějovice: Kučera - Leština, Novák, Hunal (69. Rakovan), Krob - Hudson, Benát, Černák, Šíma (81. Volešák) - Mezlík (76. Kaňák), Sedláček. Trenér: Šilhavý.

III. liga: Jablonec B – Dynamo ČB B 0:2 (0:1)

Branky: 25. Klavík, 53. Homoláč. ŽK: Klapka, Kuželka, Kocourek – Bambule. Rozhodčí: Kožář - Mudra, Paták.

Dynamo ČB B: Křížek – Peroutka, Homoláč, Žižka (70. Bakala), Koutný – Timm (79. Šibčič), Bambule, Jasanský, Rein (88. Šimánek) – Stráský, Klavík.