Byť šlo jen o přípravu, určitě si i diváci v konfrontaci čtyř mužstev I. a II. ligy přišli na své. Viděli jedenáct branek (a některé z nich hodně hezkých!), řadu dalších šancí, pěkných kombinačních akcí a dalších zajímavých okamžiků.

Kladem turnaje byla i dobrá organizace, takže turnaj měl hladký průběh. Ani hlubocká bolest, kterou někdy jsou potíže při parkování, tentokráte diváky nepotrápila, zaparkovat bylo kde. A zřejmě hlubočtí pořadatelé měli zajištěnu i přízeň sv. Petra, protože černá mračna, která nad hlubockým zámkem dlouho hrozila, se protrhla až pár vteřin poté, co slavnostní vyhlašování výsledků i nejlepších jednotlivců skončilo…

Turnaj chválili nejen spokojení diváci, ale i samotní aktéři. Oprávněná spokojenost vládla hlavně v táboře vítězného Dynama. Svěřenci trenéra Jiřího Kotrby fanoušky potěšili jak dvěma vítěznými výsledky, tak i předvedenou hrou. „Byla to dobrá příprava, dva dobré zápasy s kvalitními soupeři, k tomu ještě i dobré výsledky,“ ocenil jeden z Kotrbových asistentů Martin Vozábal. „Síly jsme rozložili na dvě jedenáctky a vytíženi tudíž byli všichni hráči, které jsme tu měli. Takže maximální spokojenost,“ do­dal.

Radost Vozábal měl i ze střelecké potence týmu. „Nastříleli jsme Jihlavě a Žižkovu dohromady šest gólů, to potěší,“ pochvaloval si a vyzdvihl i mladého Františka Němce. „Frantovi se daří, má i štěstí, ale góly střílí.“

Vedle šesti gólů si hráči Dynama vypracovali v obou zápasech řadu šancí. Třeba proti Jihlavě měl v prvních deseti minutách Nitrianský, byť hrající na beku, tři střelecké pokusy z vápna. Gól z nich nedal, zato proti Žižkovu si to vynahradil, když po Otepkově rohu výstavní střelou z voleje zvýšil na 2:0. Střelecký účet ve vyřazovacím zápase Dynama s Jihlavou (3:1) otevřel Ondrášek, poté střelu Jelovace vytáhl Uvarenko na břevno a ve druhé půli mladý Němec po dvou ukázkových nahrávkách od Jasanského a Pecky dvěma góly postup svého týmu do finále završil.

Ve finále se Žižkovem Jihočeši rozhodli třemi góly v první půlhodině. Stačila jim na ně necelá čtvrthodina: po sólu Němce v 11. min. otevřel Otepka skóre dělovkou z 25 m, ve 21. min. si potlesk vysloužil za zmíněný volej Nitrianský a tři minuty nato Němec parádně vysunul Ondráška, jehož Belaň zastavil faulem a sám Ondrášek dal z penalty třetí gól. Krátce na to se Ondrášek blýskl nádhernou střelou z voleje rovnou po Křížkově výkopu. „Liga bude samozřejmě něco jiného, ale byli bychom rádi, kdyby se klukům takhle dařilo dál,“ chválil Vozábal vydařený začátek duelu se Žižkovem. „Je to příprava, ale pro psychiku hráčů je to dobré. Vyzkoušeli jsme si, že když hrajeme náročně a nátlakově, donutíme soupeře k chybám.“

Kostra týmu se trenérům zřejmě už začíná rýsovat. „Na čtvrtek dostali hráči volno, potom už do ligy toho času moc nezbývá,“ poznamenal Vozábal. „V neděli hrajeme ve Strakonicích s Příbramí, pak ve středu ve Voticích s Duklou a příští neděli je generálka s juniorkou Jihlavy. Vše ještě je otevřené. Nehledě na to, že se nám dost zaplnila marodka a my čekáme, jak se hráči budou vracet na hřiště,“ doplnil.

I žižkovský trenér Martin Pulpit, jenž je se svými hráči na Hluboké od neděle na soustředění, účast na turnaji pochvaloval. „Oba zápasy nám zase o něco víc ukázaly, s kterými hráči můžeme do ligy počítat. My tady na Hluboké budeme až do pátku a do té doby bychom se chtěli rozhodnout, koho z testovaných hráčů si necháme,“ zdůraznil.

Mrzela ho výše prohry s Dynamem. „Myslím, že jsme si nezasloužili prohrát tak vysoko, ale nepodržel nás brankář,“ neskrýval trenér Viktorie své výhrady. „My ale na Hluboké trénujeme třífázově a ještě i ráno před turnajem jsme měli trénink,“ uzavřel.

Jihlavského kouče Romana Pivarníka zaskočilo, že Dynamo proti jeho týmu poslalo na každou půli jinou jedenáctku. „Hráči jsou na vrcholu kondiční přípravy. Ve velkém dusnu a parnu si tak kluci prošli krizí. To ovlivnilo jejich výkon po změně stran,“ usoudil. „Proti Dynamu navíc půlka hráčů nepodala optimální výkon. Inkasovali jsme zbytečné góly po individuálních chybách,“ postekl si.

Finále ve faktech

DYNAMO – ŽIŽKOV 3:0 (3:0) - Branky: 11. Otepka, 21. Nitrianský, 24. Ondrášek (11). Bez karet. Rozhodčí: Jílek – Řezáč, Kotalík.

Dynamo: Křížek – Nitrianský, Horejš, Lengyel, Jurkemik – Kadula, Otepka, Rýdel, Kocourek – F. Němec, Ondrášek, II. půle: Kučera – Sajtl, Novák, Uvíra, Pecka – Petráň, Benát, Bakala, Jasanský – F. Němec, Jelovac.

Žižkov: Belaň – Slodowy, Peciar, Procházka, Čermák – Kabele, Šustikov, Folprecht, Zapalač – Nestorovski, Böhm, II. půle: Šlakotin – Bartl, Bodeček, Lafrance, Folwarczny – Sivrič, Tskavoziva, Schut, Bořil – Ďurica, Ňulíček.

V neděli ve Strakonicích

V dalším přípravném utkání se fotbalisté Dynama tuto neděli střetnou ve Strakonicích s prvoligovou Příbramí: začátek utkání je v 17 hodin na hřišti Fezka.