Po dvou devátých místech navázali hráči Dynama ČB v letošním ročníku E.ON Euro Cupu 2013 v Třeboni na své semifinálové úspěchy z kategorie mladší přípravky. „Podařilo se nám, byť jen těsně, proklouznout do finálové osmičky," rekapituluje se spokojeností v hlase Václav Hrabík. Turnaj hodnotil trenér Dynama Jan Carda: „Oproti loňsku jsme si sice polepšili pouze o dvě místa, ale turnaj je každým rokem mnohem těžší."
Podle Cardy se o tom přesvědčil i loňský vítěz SK Slavia Praha. „Jako jeden z favoritů prohrál letos stejně jako my ve čtvrtfinále."
Výkonnostní pokrok byl očima trenéra Dynama markantní: „Letošní ročník tradičního turnaje ukázal, jak je znát každý půlrok fotbalového tréninku u hráčů, kteří se postupně zlepšují, dorůstají a ovládají lépe své fotbalové umění, jak a kdo zvládl přechod z přípravky do mladších žáků. Především mužstva ze Slovenska jsou dle mého názoru na mnohem vyšší úrovni než dřív a ukazují nám, kudy může vést cesta práce s mládeží," uvedl Carda.

Dynamo doplácelo na slabší začátky zápasů: „Zřejmě se kluci nedokážou naplno soustředit, chybují, sami se tak dostávají pod tlak soupeře. Téměř v každém utkání jsme buď inkasovali nebo dělali veliké chyby v rozehrávce během prvních minut."
Ze základní skupiny Dynamo  postoupilo ze 4. místa do čtvrtfinále, kde narazilo na nejlepší mužstvo turnaje. „Se  Žilinou jsme prohráli zápas o postup mezi nejlepší čtyřku."

O konečném sedmém místě po nešťastné prohře s Příbramí rozhodl nakonec penaltový rozstřel se Spartou Brno. „Přestože jsme po několika minutách vedli 4:0, a později i 5:2, zápas skončil nerozhodně 5:5, uvedl trenér."
Vyrovnanost týmů přináší zajímavé souboje, atraktivní zápasy. „Na tomto turnaji je konkurence neuvěřitelná, kromě Sparty, Olomouce a snad Banské Bystrice tu nikdo nechyběl, proto mohu říci, že konečné umístění asi nejlépe vystihuje, kde se naše mužstvo nachází ve srovnání s českou a slovenskou špičkou v ročníku 2001," dodal Carda.

Dynamo výseldkově:

Základní skupina:
SK Dynamo ČB – MFK Košice 5:3,  Ryneš 3, Boška, Červený
SK Dynamo ČB – AS Trenčín 2:5, Carda, Wohlgemuth
SK Dynamo ČB – FK Baník Most 3:4, Carda, Červený, Ryneš,
SK Dynamo ČB – FK Admira Praha 4:1, Červený 2, Carda, Ryneš
SK Dynamo ČB  – FC Zbrojovka Brno 2:1,  Penner, Ryneš,
SK Dynamo ČB – 1. FK Příbram 0:2

Čtvrtfinále:
SK Dynamo ČB – MŠK Žilina 1:6, Kubart.
O umístění:
SK Dynamo ČB – 1. FK Příbram 3:4, Kubart 2, Wohlgemuth
SK Dynamo ČB –  FC Sparta Brno 5:5, pen. 3 : 1, Varačka 2, Kubart, Ryneš, Wohlgemuth.