Obě mužstva mají za sebou shodně první čtyři dny letní přípravy. „Všechno probíhá podle plánu, žádné problémy nejsou,“ pochvaluje si trenér Dynama Pavel Tobiáš, jehož nejvíc potěšil zdravotní stav jarních marodů. „Hunal, Horejš, Stráský i Klavík trénují v plném zatížení,“ oceňuje.


Jedinou nepříjemností prvních tří dnů byly rozmary počasí. Ve čtvrtekpo obědě v jihočeské metropoli po několikadenních lijácích už chvílemi i sluníčko vysvitlo. „Naštěstí hrací plochy na Složišti jsou tak špičkové, že jim ty přívaly vody neuškodily,“ vyzdvihuje Tobiáš tréninkové podmínky.


Áčko Dynama zatím trénuje ve složení, v jakém v pondělí zahájilo přípravu. „Ti mladí hráči, co se vrátili z hostování či přišli z juniorky, budou mít v sobotu proti Příbrami první možnost se předvést,“ znovu zkušený kouč potvrzuje, že by právě ty mladé kluky chtěl vidět v zápase.


„Dva tři hráče, kteří prošli ligou, bych ale přesto rád ještě v týmu uvítal. Máme sice stabilizované mužstvo, ale hráčů, kteří jsou ligou jasně ověřeni, tolik nemáme,“ upozorňuje, že cirka polovina mužstva má přece jen menší herní praxi. „Ve středu jsem rozdělil hráče na dvě skupiny, přičemž v té jedné měli být kluci do třiadvaceti let. A ze čtyřiadvacetičlenného kádru se jich hlásilo mezi mladíky dvanáct. Mužstvo nám omládlo, takže je třeba ho doplnit o potřebnou zkušenost,“ dodává.


I dva Bosňané?

Sobotní zápas v Třeboni považuje Tobiáš za důležitý test. „Jak v sobotu s Příbramí, tak příští týden s Brnem a Jihlavou budeme především zkoušet ty nové kluky. Prostřídáme co nejvíc hráčů a dívat se budeme hlavně na ty, co tak detailně neznáme,“ odtajňuje filozofii, s níž do prvních přípravných klání se svými hráči půjde. „Budu sledovat Dolejše, Ondráška, Dobala a další mladé kluky. Navíc i dva Bosňany, kteří v sobotu dorazí,“ přidává čerstvou informaci o testování dvou hráčů ze zahraničí.


„Jeden z nich je z klubu, který minulou sezonu hrál v Poháru UEFA. Viděl jsem ho na kazetě, kdy hrál v záloze proti Ajaxu – a nehrál špatně,“ podotýká kouč Dynama a doplňuje, že další dva Bosňané by měli přijet ještě po neděli. „Je čas testování,“ zdůrazňuje.