„Jsem rád, že konečně mohu doma hodnotit zápas s úsměvem," radoval se po výhře Dynama s Třincem 3:0 trenér David Horejš. Jeho svěřenci totiž, ač se to vzhledem k jejich páté příčce v konečné tabulce zdá být až neuvěřitelné, na jaře až v posledním kole doma prvně vyhráli…

„Chtěli jsme se rozloučit se sezonou důstojně, a to se nám povedlo," ocenil a hráče za odvedený výkon vyzdvihl: „Musím je pochválit, měli jsme totiž obrovské potíže se sestavou," zmínil marody Čermáka, Klesu, Wermkeho, Kaloda a vykartovaného Fundu. „Pět hráčů z užšího kádru chybělo," upozornil. „Proto jsme vzali na lavičku mladé kluky, aby si tu atmosféru trochu očuchali," zmínil nominaci dorostenců Kalouska, Pařízka a Šplíchala. „Aspoň na pár minut se na hřiště dostal Mára Kalousek, do letní přípravy ale naskočí zřejmě i další," ujistil Horejš.

Za klíčový moment označil penaltu proti jeho týmu už v 5. minutě, kterou Křížek chytil. „Hned nato jsme dali gól na 1:0 a je škoda, že jsme do půle nepřidali ještě další góly. Měli jsme tam tři čtyři tutovky, ta první půle měla skončit aspoň 3:0."

Třinci totiž patřil začátek druhé půle, kdy i jeho hráči měli několik dobrých šancí. „Náš druhý gól rozhodl definitivně, pak už jsme hru kontrolovali a myslím si, že jsme vyhráli zcela zaslouženě," konstatoval Horejš, jenž vítěznou rozlučku se sezonou označil za nejhezčí dárek, jaký od svých svěřenců mohl dostat ke svým čtyřicátým narozeninám.

Hráčům po zápase začala dovolená, zatímco členové realizačního týmu v těchto dnech s vedením klubu řeší podobu týmu na další sezonu. „Hráčské změny budou, ale nejdříve s nimi seznámit chci ty hráče, jichž se to bude týkat," nechtěl trenér Dynama dopředu případné odchody konkretizovat.

Jednu výjimku však udělal: „Jisté je, že Michal Klesa končí své působení tady a já moc chtěl, aby se mohl loučit na hřišti. Za to, co tu za ta léta odvedl, si pořádnou rozlučku určitě zasloužil. Předzápasový trénink absolvoval, bohužel dostal anginu a nastoupit tudíž nemohl," litoval Horejš.

Výsledek za spravedlivý označil i třinecký trenér Jiří Neček: „My jsme v zápase udělali velké chyby, které nakonec rozhodly. Možnost vyrovnat jsme měli za stavu 1:0, kdy Hošek měl otevřenou půlku brány, bohužel to netrefil," vraštil čelo hostující kouč a dodal, že velkou šanci nevyužil ani Šumbera. „Kdyby to dal, mohl zápas vypadat jinak. Nicméně zápas jsme si prohráli sami, protože ty naše chyby byly opravdu školácké," uznal. „Tím nesnižuji výkon domácích, některé jejich akce byly velice hezké. Dynamo vyhrálo zaslouženě," shrnul.

Také fotbalisté FC MAS Táborsko šli do zápasu posledního kola Fortuna národní ligy proti Žižkovu s cílem se rozloučit se svými diváky vítězstvím, nakonec ale brali i remízu.

„Bylo vidět, že se jedná o poslední kolo, zápas nebyl svázaný taktikou," uvedl na pozápasové tiskovce trenér Roman Nádvorník, dle něhož se hrálo se hodně ofenzivně. „Viděli jsme šance na obou stranách a to, že padly jen dvě branky, je zásluha obou brankářů. Žižkovský Soukup chytil jen za poločas pět našich příležitostí. Myslím si, že jsme byli v zápase minimálně o gól lepším týmem, měli jsme vyhrát, ale zradila nás koncovka. Celkově se hrál velmi dobrý fotbal, obě mužstva kombinovala, hrála po zemi, hra se často odvíjela ve vápnech, neviděli jsme žádné nakopávání balonů. Zápas se musel divákům líbit, měl oboustranně velmi dobrou úroveň," uzavřel své hodnocení trenér Táborska.

Také z táborské Kvapilovy ulice, kde je sídlo FCT, unikají zvěsti o možných změnách v kádru, zatím ale pořád jde spíše o spekulace.