Snadný úkol na budějovické fotbalisty nečeká. Boleslav totiž loni příliš nezářila, letos by ale ráda navázala na předcházející úspěšné sezony.

Byť k přílišné obměně nedošlo, hráčský kádr se díky příchodům hráčů i zvučných jmen zdá být silnější. Dva z nových hráčů zřejmě nastoupí i v pátek. „Petr Johana sice s Ústím nehrál, trénuje už ale naplno a měl by naskočit do základu, útočník Bulut hrál už proti Ústí,“ připomíná trenér Dynama Jaroslav Šilhavý, že z SC Wiener Neustadt do Boleslavi přišel exsparťan Johana a ze Sydney přestoupil Kerem Bulut. „To je rychlý a přímočarý útočník, silný na míči,“ podotýká Šilhavý.

Dále se do Boleslavi z hostování vrátili Jan Kysela ze Slavie a Jakub Řezníček z Ružomberoku. „První zápas Boleslav s Ústím vyhrála, takže doma budou chtít ty tři body určitě potvrdit,“ předpokládá trenér Dynama od hráčů soupeře maximální a nasazení.

„Mladá Boleslav má v týmu hodně zkušených a kvalitních hráčů,“ zmiňuje trenér Šilhavý i exbudějovického Marka Kuliče. „To je hodně nevyzpytatelný hráč, na toho si musíme dát velký pozor.“

Síla Mladé Boleslavi je především ve hře dopředu. „Ve středu zálohy žene své spoluhráče dopředu ofenzivní dvojice Opiela se Sylvestrem, navíc na jednom kraji je Mendy, přímočarý hráč se schopností uspět ve hře jeden na jednoho, a na druhé straně Táborský, kterého fanoušci na jihu Čech dobře znají z jeho působení v Dynamu,“ jmenuje budějovický kouč další opory dnešního soupeře svého týmu.

Na druhou stranu minulý zápas Boleslavských v Teplicích proti ligovému nováčku Ústí nad Labem naznačil, kde by Mladá Boleslav mohla být zranitelná. „V obraně se nějaká okénka ukázala, toho bychom rádi využili,“ dává trenér Šilhavý najevo, že betonovat jeho mužstvo do Mladé Boleslavi nepojede.

Oproti úvodnímu zápasu s Libercem budou trenéři Dynama postrádat Leštinu, jenž s přetrženým křížovým vazem nedohrál. „Buď se doleva posune Žižka, případně na levém beku nastoupí Šíma nebo mladý Koutný,“ uvádí Šilhavý, jenž možná sáhne ke změně i na levém kraji zálohy, kde se Jasanskému proti Liberci příliš nedařilo. „Byla na něm vidět velká nervozita, a tak jsme na chvilinku v půli zauvažovali, že ho z toho vysvobodíme, ale rozhodli jsme se ho tam nechat i do druhého poločasu s tím, že by ho to mělo povzbudit,“ uvedl hned po zápase trenér Šilhavý.

Dalšího mladíka Ondráška zato chválil: „Ve druhé půli, kdy jsme hráli víc dopředu, odvedl velice dobrý výkon. Měl i gólovku, brankář Bičík byl ale proti,“ zmínil velkou možnost, kterou Ondráškovi připravil ke konci Hudson.

V kabině po slibném výkonu proti Liberci panuje optimistická atmosféra. „Jedeme do Boleslavi neprohrát,“ ujišťuje jeden z nejzkušenějších hráčů týmu Petr Benát, který má v hlavě poslední vzájemný zápas, v němž Dynamo v Boleslavi vyhrálo 1:0. „Dokázali jsme si, že se i tam dá vyhrát. Věřím, že když i teď dáme gól, jsme schopni opět uspět.“

„Já ten výsledek hráčům rozhodně připomenu,“ usmívá se trenér Šilhavý.