Hned v neděli v Písku nastoupí proti pražské Slavii (oba zápasy začínají shodně v 17 hodin).

Brno v přípravě s Myjavou (1:0) představilo i své posily a byť na jejich hodnocení je dle kouče Václava Kotala příliš krátká doba, pár slov k nim pro klubový web řekl: „Sýkora dal pátý gól v přípravě, je to technický hráč sice subtilnější postavy, ale s velmi dobrým pohybem a prací s balonem. Jugas je zkušený ligový hráč, má velmi dobré fyzické parametry. Po zranění se rozehrává Kaščák, jen potřebuje čas, než se dostane do formy. Měl velmi dobré křížné přihrávky, to chceme aplikovat do naší hry."

Proti Dynamu by dle Kotala měl ve středu naskočit i exbudějovický Pavel Mezlík. „Trénuje už naplno a my před soustředěním v Rakousku potřebujeme, aby si vyzkoušel přípravu s Budějovicemi. Aspoň na chvíli. Totéž platí o Markovičovi," dodal Kotal.

Proti Brnu půjde už jako kmenový hráč Dynama 23letý Matej Podstavek z B. Bystrice (podepsal tříletou smlouvu). „Jedeme jen se čtrnácti hráči," sdělil Deníku sportovní manažer Martin Vozábal.

Řezáč: Předtím jen v televizi

17letý Michal Řezáč v Nové Včelnici v semifinále Dynama s Kolínem pro zranění nedohrál. „Odkopával jsem míč a on mi tam dal nohu, kopl mě do holeně, nateklo mi to a bolí to," vraštil čelo, ale na dotaz, že ve finále už si tedy asi nezahraje, jen zakroutil hlavou: „Zkusím to, když už jsem dostal v áčku šanci, chci hrát dál," pravil rezolutně – a skutečně i do finále pak ještě naskočil.

Jak se zdá, možnosti zahrát si za áčko si považujete…

Samozřejmě. Z toho, že jsem se do áčka dostal, jsem měl obrovskou radost. Není to ale jen moje zásluha, ale i celého týmu, kde jsem hrál předtím. A taky trenérů Davida Horejše a Petra Skály, kteří mě v lize dorostu vedli.

Pokud se nemýlím, debut v áčku už jste si už odbyl před týdnem?

Prvně jsem si v áčku zahrál na Spartě. Tam jsem šel na posledních deset minut.

Premiéra proti Spartě, to se hned tak každému nepovede!

Taky jsem z toho měl velikou radost. Dlouho na to nezapomenu, předtím jsem na ty hráče koukal jen v televizi a teď jsem proti nim hrál…

Věříte, že máte šanci zůstat?

Jsem s trenéry domluven, že uvidíme, jak to bude vypadat. Kdyby to nebylo k tomu, že bych dál hrál s dorostem, což by mi vůbec nevadilo. Anebo za juniorku, i to by byl posun výš. O tom, že bych šel na hostování, řeč nebyla.

Vy už jste hráčem Dynama?

Ano, Písek už mě pustil. To bylo mé přání a jsem rád, že se mi to vyplnilo.

Penalta o břevno? Jinde místo nebylo, smál se Kalod

Další prověrku před startem první ligy mají za sebou fotbalisté českobudějovického Dynama.

Na tradičním turnaji v Nové Včelnici skončili na druhé příčce, když padli po bezgólovém finále s Táborskem na penalty. „Hlavně, že nám nepřibyla žádná další zranění," těšilo Richarda Kaloda, jenž v Nové Včelnici znovu zaskočil na postu stopera.

Svěřenci trenérského tandemu Urban – Vozábal po těžkém týdnu přípravy odehráli tradiční turnaj v Nové Včelnici, kde jim prvenství uteklo až v penaltovém rozstřelu s Táborskem. Dle Richarda Kaloda však výsledky tolik důležité nebyly. „Nejdůležitější pro nás bylo, že jsme oba zápasy zvládli bez dalších zranění. Chtěli jsme vyhrát, to se nám však bohužel nepovedlo. Penalty už jsou loterie," přemítá zkušený třicátník.

Těžká letní příprava měla samozřejmě dopad na českobudějovické fotbalisty. „Byli jsme unaveni, je toho už moc. Teď půjdu a naložím se do ledu," smál se Kalod.

Ve svém prvním utkání na turnaji Jihočeši hráli s Kolínem, a ač měli otěže duelu ve svých rukou, v závěru nováček II. ligy kousal. „Nehráli špatně. Myslím, že budou ve druhé lize zlobit."

V následném finále došlo znovu po měsíci na jihočeské derby, v němž tentokrát více štěstí měli hráči Táborska. „Oba týmy chtěly vyhrát, čemuž odpovídala i taktika. Pro diváky to asi nebylo moc záživné," přidává pohled na finále 50. ročníku turnaje.

Univerzál Dynama se zase v přípravě objevuje často na postu stopera, na němž v sobotním turnaji v N. Včelnici odehrál oba duely. „Jsem rád, že hraji a je mi jedno, kde to bude. Napravo, nalevo, uprostřed, na tom mi nezáleží," usmál se rodák z Rožnova pod Radhoštěm, jenž v první půli chyboval v rozehrávce a Nešický upaloval sám na brankáře. „To si půjdu ještě asi zítra vyklepat," zasmál se vždy dobře naladěný Kalod a celý rozhovor uzavřel vyčerpávající odpovědí na otázku, týkající se přesně provedeného pokutového kopu.

Míč z penalty totiž Kalod poslal o břevno pár centimetrů za brankovou čáru. „Jinde místo nebylo," pravil s úsměvem od ucha k uchu…

Dorostenci podlehli Jihlavě

Dynamo ČB – Jihlava 2:3 (2:1) – V úterní přípravě týmů U19 na Složišti vedli Jihočeši 2:0, hosté ale třemi góly skóre otočili. Branky: 18. Pasecký, 25. Bálek – 74. a 81. Kolčava, 32. Šimončič, řídil L. Eibl, sestava Dynama: Pavelec – Pancíř, Tušer, Havel, Blažek – Janoch – Bálek, Švantner, Frnoch, Kadlec – Pasecký (střídali Rotbauer, Žurek, Chylík, Rytíř, Mácha, Tesař, Krejčí a Matas).