Předposlední Slovácko hraje o víkendu doma s Boleslaví, čtrnácté Kladno jede do Teplic a třinácté Č. Budějovice se v neděli (už od 16 hodin!) na Střeleckém ostrově utkají s Olomoucí.

Na jihu Čech sílu nedělního soupeře dobře znají a respektují. „Viděli jsme Olomouc v obou pohárových semifinále, jak v Plzni, tak ve středu doma. Navíc máme i video z jejich zápasu na Kladně, takže informací máme hodně,“ ujistil asistent trenéra Šilhavého Zdeněk Procházka. „Je to velice nebezpečný soupeř, hlavně směrem dopředu. Má výborné útočníky, střílí hodně branek,“ připomněl, že Ordoš a Šultes patří v tabulce střelců k nejlepším v celé lize.

Pro karty bude Olomouci na jihu Čech chybět Hubník. „To by pro nás měla být určitá výhoda,“ připustil budějovický asistent, jedním dechem však dodal, že Olomouc má tolik mladých a nadějných hráčů, že náhradu jistě najde.

Na rozdíl od Dynama, které v neděli potřebuje nutně bodovat (a nejlépe za tři body!), jejich soupeř může hrát v klidu a pohodě. „Hrají zcela bez zábran, tím víc budou pro nás nepříjemným soupeřem. Rozhodně nás nečeká jednoduché utkání,“ zmínil se Procházka.

Silnou zbraní Hanáků jsou i standardní situace. „Mají tam vysoké hráče a dobře ty standardky kopou,“ uvedl zkušený trenér, jenž sám ve své bohaté kariéře spoustu ligových gólů ze standardek nastřílel.

Dynamo by až na rekonvalescenta Jarabicu a nově také Ondráška mělo v neděli být kompletní. „Na Ondráška čeká menší chirurgický zákrok, takže do konce sezony už nebude,“ sdělil Procházka. „Nějaké menší šrámy máme, ale naopak dohromady už se dal Leština,“ vyzdvihl.

Zda bude výhodou, že Hanáci budou mít v nohách středeční pohár s Plzní, si Zdeněk Procházka netroufal předpovídat. „Možné to je, spíš si ale myslím, že pro ně bude výhodou, že nebudou hrát pod žádným tlakem. My naproti tomu bodovat nutně potřebujeme, ale věřím, že to zvládneme.“

Ve třetí lize všichni venku

Žádný z trojice jihočeských účastníků fotbalové ligy nebude tento víkend mít výhodu vlastních diváků, všechna tři mužstva z jihu Čech hrají venku.

Fotbalisté FC Písek už v sobotu dopoledne zkusí navázat na vítězství v Králově Dvoře a pokusí se přivézt tři body i z Karlových Varů, zatímco zbylé dva týmy hrají až v neděli navečer: Dynamo B na Žižkově, S. Ústí v Králově Dvoře.

V divizi hostí Tábor v sobotu v derby Třeboň (10.30).