A po jednoroční misi mezi elitou na sezonu opět druholigovou. Navíc na sezonu, která se zřejmě od těch v uplynulém čtvrtstoletí bude výrazně lišit.

Byť fanoušci o Dynamu hovoří jako o týmu, který stále pendluje mezi první a druhou ligou, českobudějovičtí fotbalisté patří mezi ligové stálice: od sezony 1991/2 totiž ve II. lize odehráli jen čtyři roky, a to nikdy ne víc než jeden rok.

„Jediným cílem je návrat do ligy," ozývalo se po každém z těch předešlých sestupů ze Střeleckého ostrova.

Teď je tomu jinak.

„Pro Dynamo dál musí být cílem jedině první liga, tak to je a tak to zůstane. Akorát s tím rozdílem, že aktuálně už to nebude liga za každou cenu," uvedl pro Deník předseda dozorčí rady Dynama Radomil Procházka. „Budeme hrát jen to, na co máme," potvrdil pro klubový web generální manažer Dynama Martin Vozábal. „Druhá liga nebude žádná legrace," varoval poté, co se o sestupu definitivně rozhodlo, kouč František Cipro. „Odejde řada hráčů, ze současného kádru jich tu moc nezůstane," předvídal.

A nemluvil do větru.

Na nedělním úvodním tréninku totiž z jarního kádru chybělo čtrnáct (!!) hráčů: Volešák, Janotka, Fryšták, Eliáš, Chrien, Škoda, Pešek a Varadi se po skončených hostováních vrátili zpět do svých klubů, Hanzlík už v úvodu jarní sezony odešel na hostování do Mostu a teď by měl jít za Hrice do Táborska, Machovec, Klesa a Kladrubský neprodloužili smlouvy, Lengyel ukončil aktivní činnost a Podstavkovi bylo umožněno si hledat nové angažmá.

„Změn je hodně, sami vidíte, co je tu nových hráčů a týž počet těch, co už tady nejsou," krčil trenér Cipro rameny a upřesnil, že Kladrubský míří do Řecka a též Machovec by to zřejmě rád zkusil někde v lize. „Předběžně jsme se tudíž domluvili jen s Klesou, že jeho odchod ještě není jistý," dodal Cipro (první výběh s týmem ale Klesa v neděli neabsolvoval).

„Zcela na rovinu říkám, že kromě těch, co jsou tady, což jsou vesměs mladí kluci, jednáme se čtyřmi zkušenějšími hráči a já doufám, že alespoň dva z nich přijdou," přemítal kouč Dynama. „Zda na hostování, či na přestup, to je otázka, některým už totiž skončily smlouvy. První na řadě bohužel nejsme, neboť hráči, o které máme zájem, špatní nejsou a zajímají se o ně i prvoligové kluby a my jsme druholigoví," posteskl si.

V pondělí by měli do Česka přiletět dva Brazilci a hlásit se na Střeleckém ostrově: Everson Lima už to v Dynamu zkoušel, Cesara Rodriguese doporučil.

„Cíl? Hlavně je třeba konsolidovat tým, hrát však chceme co nejvýš," ujistil Cipro.

Aktuální kádr Dynama

Jak tudíž současný tým Dynama vypadá?

Zůstali: Křížek, Hajdušek, Novák, Dvořák, Funda, Benát, Hála, Řezáč, Kalod a Linhart.

Nově: Hric (z Táborska), Jurdík (Sparta), Chmelo, Wermke, Held (návraty z hostování ve Zlíně, Mostu a Písku), Havel, Bálek, Vaněk (z dorostu), Jenne (z juniorky), Kadula (po zranění).

Dorazí: Lima, Rodrigues.