Slíbili, že prohru s divizní Třeboní odčiní, a byť nevyhráli, svůj slib splnili. Bod s Teplicemi není k zahození.

„Bod bereme,“ zdůraznil i trenér Jaroslav Šilhavý, dle něhož Teplice i na jihu Čech potvrdily, že mají ambice na titul.

Spokojeni jeli domů i hosté. „Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, a to se opravdu vyplnilo, byl to hodně těžký zápas,“ uznal teplický kouč Jiří Plíšek, jenž viděl dobré šance na obou stranách. „Řekl bych, že ty naše v samém závěru byly o něco větší. Škoda, že jsme žádnou z nich neproměnili, vítězství by bylo velice cenné,“ mrzelo trenéra hostí.

Zajímavý fotbal

Domácí začali včera sice s pětičlennou záložní formací, přesto aktivně. Už ve 3. minutě kopali první roh a po jeho rozehrání se Černák málem dostal do první šance, míč mu ale z hlavy sebral Meszároš. Teplice odpověděly v 9. min. povedenou kombinační akcí, po níž pálil Vidlička z voleje o metr vedle brány.

Na další náznak šance čekali diváci až do 19. min., kdy to zkusil z odraženého míče zdálky z 25 metrů Volešák, pálil ale vedle. Krátce nato zapnul na třetí rychlostní stupeň Stráský, po jehož zpětné přihrávce vyzkoušel pozornost brankáře Slavíka střelou zpoza vápna Riegel. Hned z protiútoku měli čistou šanci hosté, střelu Ljevakoviče ale vyrazil nechtěně z prázdné brány tělem Mahmutovič. Zajímavá podívaná pokračovala, ve 34. min. se na druhé straně blýskl tvrdou střelou v plném běhu Otepka a míč jen o pár centimetrů minul vzdálenější tyč Slavíkovy svatyně. Pět minut před půlí měl teplický gólman hodně starostí s tvrdou střelou Meszároše.

Poločasová přestávka hráče obou týmů jako by přibrzdila, takže na první příležitost čekali diváci až do 59. minuty, byla to ale možnost stoprocentní. Měli ji hosté, Matulovu gólovou hlavičku ale Kučera skvěle vyrazil. A vzápětí měl velké štěstí, když na zemi bezmocně přihlížel, jak míč po hlavičce Ljevakoviče jen o chloupek míjí odkrytou bránu.

Poté dvakrát zahrozili zpoza vápna domácí: Hudsonovu střelu Slavík kryl, Rieglova dělovka jen lízla břevno. A čtvrt hodiny před koncem se na vápně výborně uvolnil Stráský, i tvrdě vypálil, trefil však jen Slavíka. Obrovskou možnost rozhodnout měl jedenáct minut před koncem Hudson, bohužel střílel hodně ukvapeně a z čisté pozice netrefil bránu. „Byla tam zbytečná zbrklost, zřejmě zavřel oči a vypálil,“ litoval trenér Jaroslav Šilhavý.

Drama v závěru

Vzápětí se prodral až před Slavíka Stráský, ani on však míč do sítě neprotlačil. „Možná jsem ještě měl posunout míč na Riegla,“ přemítal po zápase Tomáš Stráský, jenž začal na kraji zálohy, po příchodu Hudsona však přešel na hrot.

V samém konci měli domácí i štěstí: Verbíře v čisté šanci vychytal nevídaným zákrokem Kučera, za něhož v nastaveném čase zaskočil Krob a tělem vyrazil míč, směřující po střele střídajícího Doška do domácí brány.

„Druhý poločas se musel fanouškům líbit, protože šance se střídaly na obou stranách,“ poznamenal trenér Jaroslav Šilhavý, jenž vyzdvihl výkony obou brankářů. „Oba gólmani měli svůj den, především Pavel Kučera chytal skvěle a podal vynikající výkon, podobný tomu, který odvedl na podzim tady proti Plzni,“ řekl domácí kouč.

České Budějovice – Teplice 0:0


Rozhodčí: Adam. ŽK: Volešák – Vachoušek. Diváci: 2886.

Č. Budějovice: Kučera - Leština, Horejš, Hunal, Krob - Stráský, Černák, Otepka, Riegel, Volešák (73. Šíma) - Meszároš (64. Hudson). Trenér: Šilhavý.

Teplice: Slavík - Vidlička, Matula, Klein, Siva - Verbíř (78. Kalivoda), Vachoušek, Ljevakovič, Stožický - Vondrášek (74. Došek), Mahmutovič (90. Veverka). Trenér: Plíšek.