Hráči před odchodem na dovolenou dostali domácí úkoly, takže dle trenéra Jaroslava Šilhavého určitě nešli do přípravy s nějakým velkým tréninkovým mankem. „Na ty jejich sporttestery se podíváme. Ale spíš jen orientačně, protože jsem přesvědčen, že každý z nich je co nejlíp připraven. Nikdo nemá post v sestavě zaručen,“ varoval kouč.

Ve středu mužstvo absolvovalo kondiční testy v Praze. „Na výsledky teprve čekáme, ale jde o rutinní záležitost,“ sdělil ve čtvrtek Šilhavého asistent Petr Skála a dodal, že dle testů budou mít hráči upraveno i tréninkové zatížení.

S malým zpožděním dorazili do Č. Budějovic oba Brazilci Hudson a Lima, jejichž letadlo přistálo v Praze později, takže na prvním tréninku chyběli. „Jak jsem je za tu krátkou dobu poznal, jsem přesvědčen, že doma nelenošili,“ usmíval se trenér Šilhavý. „Ani jeden z nich nebyl spokojen se svým vytížením a oba dobře vědí, že jedině přes stoprocentní přípravu vede cesta do základní sestavy,“ dodal.

Budějovický kouč zdůvodnil i uvolnění záložníka Dolejše. „Petra Dolejše jsem poznal jako poctivého fotbalistu, rychlostně velice schopného, přesto jsme se rozhodli pro jeho uvolnění. Projevila o něj zájem Jihlava a já mu přeju, aby se prosadil,“ uvedl kouč Dynama. Dle našich informací se měl Dolejš upsat Jihlavě na tři roky s tím, že by za stejných podmínek, za jakých šel pryč, se případně mohl vrátit.

Vedle Otepky, jenž byl na prvním tréninku vlastně jedinou novou tváří, klub má v hledáčku ještě další posilu, jméno však trenér Šilhavý nechtěl dopředu prozrazovat. „Je to otevřená věc, proto si to jméno nechám pro sebe.“

Do přípravy by se měli postupně zapojovat i dlouhodobí marodi. „Horejš má individuální plán, Benát absolvoval ve středu ještě speciální vyšetření,“ sdělil asistent Skála. Do přípravy by se měl zapojit už i Mezlík. „Prodělal menší operativní zákrok,“ informoval trenér Jaroslav Šilhavý.

Někteří hráči tudíž v nedělní Tipsport lize se Sokolovem v Plzni ještě nebudou k dispozici. „Navíc po dohodě hrajeme proti Sokolovu dvojzápas, takže kádr doplní asi i hráči z béčka,“ uvedl Skála. „V sobotu ale hraje přípravu v Čáslavi i juniorka, takže složení týmů ještě s trenérem béčka Jirkou Lerchem upřesníme,“ uzavřel Petr Skála.

Přehled přípravných utkání Dynama

10. ledna: Baník Sokolov – Dynamo ČB (Tipsport liga)⋌ Plzeň (11:00)
13. ledna: Viktoria Plzeň – Dynamo ČB (Tipsport liga) ⋌Plzeň (15:00)
16. ledna: FK Příbram – Dynamo ČB (Tipsport liga)⋌Plzeň (14:00)
18.–22. ledna: kondiční soustředění ⋌Třeboň
27. ledna: Slavia Praha – Dynamo ČB ⋌Eden (14:00)
28. ledna: Sparta Praha – Dynamo ČB (dvojzápas)⋌Strahov (13 a 15)
2. února: Red Bull Salcburk – Dynamo ČB⋌Salcburk (18:00)
6. února: LASK Linec – Dynamo ČB⋌Linec
8.–12. února: herní soustředění⋌ Bratislava
10. února: Petržalka – Dynamo ČB⋌Slovensko
12. února: DAC Dunajská Streda – Dynamo ČB⋌Slovensko
17. února: Dynamo ČB – FC Písek⋌Složiště/Hluboká (16:00)
21. února: Dynamo ČB – Jiskra Třeboň⋌Střelecký ostrov (15:00)
28. února: Dynamo ČB – FK Teplice (I. liga)⋌Střelecký ostrov (15:00)