Na sledované derby mezi Spartou a Slavií dojde v 8. a 22. kole, tedy na konci září a března. Los nejvyšší domácí soutěže byl zveřejněn na pátečním ligovém shromáždění.

První fotbalová liga začne o posledním červencovém víkendu pražským derby mezi Bohemians 1905 a Slavií Praha. Obhájce titulu Viktoria Plzeň v 1. kole přivítá Liberec, vicemistrovská Sparta zavítá do Českých Budějovic. „Doma máme hrací den neděli, takže náš zápas se Spartou, pokud nedojde k žádné změně termínu, třeba v souvislosti s televizním přenosem, se bude hrát na Střeleckém ostrově v neděli 31. července od 17 hodin,“ sdělil Deníku jižní Čechy technický manažer Dynama Milan Čadek, jenž se ligového shromáždění v Praze spolu se šéfem Dynama Karlem Poborským zúčastnil.

Začátky zápasů Dynama na Střeleckém ostrově při letním čase budou v 17 hodin, v zimním čase v 15.00. Jaro Dynamo začne 26. února v Olomouci, doma o týden později hostí Bohemians 1905. Ligu Jihočeši uzavřou v posledním 30. kole 27. května na Spartě.

Sezona 2011/2012 začne v pátek 29. července zmíněným pražským derby Bohemians – Slavia. Na podzim se odehraje šestnáct kol, přičemž to závěrečné se uskuteční o posledním listopadovém víkendu. Na jaře se pak bude dohrávat zbývajících čtrnáct kol. Liga se uzavře o posledním květnovém víkendu.

V rozlosování nejvyšší soutěže je i Sigma Olomouc, u které hrozilo, že by ji v pondělí mohla disciplinární komise v případě prokázání korupce vyloučit z ligy. Pravděpodobnější variantou ale je, že Olomouci budou při zjištění viny maximálně odečteny body.

Liga také vyšla vstříc žádosti Dukly Praha, která tak svá utkání 9. a 10. kola bude moci odehrát na hřištích soupeřů. Ve spojení s reprezentační pauzou tak bude mít Dukla třicet dnů na plánované vybudování vyhřívaného trávníku.

Ve II. lize začnou fotbalisté Sezimova Ústí 6. srpna v Sokolově, týden nato se v domácí premiéře střetnou na Soukeníku s Jihlavou.