Výkon domácího týmu ocenil i trenér hostí Pavel Hapal. „Jeli jsme do Budějovic s tím, že si chceme odvézt všechny tři body,“ potvrdil velké ambice svého týmu, který dle jeho slov tyto předpodklady ale naplňoval jen v první půli. „V této části zápasu jsme dle mého soudu byli lepší, zároveň ale i hodně nepřesní. Domácí to vycítili a tím, že ve druhé půli docela brzy vyrovnali, se hra přesunula na jejich stranu. My už si nebyli schopni si připravit žádnou další příležitost,“ uznal kouč hostí.


Gól ho mrzel
Přestože Jihočeši dosud v lize nevyhráli, trenér Pavel Tobiáš hru svého týmu hodnotil kladně. „Boleslav má obrovskou kvalitu, proto jsme proti ní nasadili zbraně, které jsme uplatňovali i ve Zlíně,“ uvedl budějovický kouč a upřesnil, že vsadil hlavně na houževnatost, důsledné bránění, disciplínu a osobní odvahu.


Právě díky tomu Tobiášovi svěřenci drželi se silným soupeřem krok a po změně stran dokonce měli i vrch. I tak měl Tobiáš ke hře svého mužstva výhrady. „Scénář, se kterým jsme do zápasu šli, to znamená hlavně nedostat gól a naopak se pokusit sami nějaký dát, mi bohužel narušila zcela zbytečná branka,“ zmínil gólovou hlavičku Mendyho po Poláčkově rohu. „My bráníme kombinovaně a ten hráč měl být obsazený. Že tomu tak nebylo, to byla hrubá chyba,“ hněval se trenér Dynama a dodal, že pokud by poločas skončil 0:0, dle jeho soudu by tři body zůstaly doma.


Ač jeho tým do kabin odcházel s jednogólovým mankem, po třech bodech dle Tobiášova mínění i tak sahal. „My v této fázi zápasu měli několik velice výrazných brejků, které zaváněly gólem. Byla tam též řada situací, kdy míč poskakoval ve vápně a kdy při větším důrazu a možná i troše štěstí mohl do branky zapadnout. Ale já i bod s tak silným soupeřem beru, má svou váhu,“ uzavřel kouč Dynama.


Zlepšení
Nesporným kladem obou zápasů, které budějovičtí fotbalisté po změně na trenérském postě odehráli, je spolehlivost a jistota zadních řad. „Za poslední dva zápasy jsme dostali jediný gól,“ vyzdvihl Tobiáš.


O tom, že zpevnit hru směrem dozadu bylo pro Dynamo životní nutností, netřeba nikoho určitě přesvědčovat – skóre 1:11 po čtyřech kolech hovořilo samo za sebe…


Zkušený kouč, jakým Pavel Tobiáš bezesporu je, změny v herním stylu tudíž začal odzadu. Ač se po jedenácti gólech už zákonitě schylovalo ke změně na postě gólmana, vsadil na Kučeru a ten mu zatím důvěru splácí kvalitními výkony. Na pravý kraj obrany se vrátil z juniorky zpět povolaný Leština, jenž i proti Boleslavi potvrdil, že stále ještě má mužstvu co dát.


V záloze Tobiáš vyztužil její střed zkušeným Homoláčem, jenž se pohyboval před oběma stopery. Vzhledem k síle, kterou Mladá Boleslav v současnosti právě ve středové formaci má, měl i tento Tobiášův tah své opodstatnění. Nutno dodat, že záloha Dynama proti elitnímu kvartetu Mendy, Rajnoch, Sylvestre a Poláček obstála se ctí. A to jak díky defenzivní dvojici Hílek – Homoláč, tak díky „ostrým“ krajům Šímovi a hlavně Benátovi – on a Sedláček byli v neděli zřejmě nejlepšími hráči svého mužstva.


Na nějaké slavobrány je plno času, vždyť i po 6. kole je Dynamo v I. lize bez bodu poslední. Světélko na konci tunelu ale už se rozsvítilo.