„Máme osmatřicet bodů, výsledky hovoří za vše,“ libuje si kouč.


V sobotním střetnutí mladíci porazili na domácím hřišti Teplice 2:1 (1:0). V útoku Dynama místo Ondráška, jenž dopoledne nastoupil za juniorku, dostal příležitost Janoušek, v brance úspěšně debutoval 16letý Vlk. Domácí po dvou třech náznacích udeřili ze vzduchu ve 39. minutě. Adam druhý rohový kop v řadě již přizvedl, středem vápna si naběhl na centrovaný míč dlouhán Šafránek a v hlavičkovém souboji nedal šanci ani bránícímu Beranovi, ani gólmanu Porcalovi – 1:0.


Před poločasem ještě Jihočeši dobře zakombinovali, od Šafránka se míč přes Weinharda dostal k Janouškovi, ale kde se vzal, tu se vzal teplický Beran a odkopem do zámezí nebezpečí zažehnal.


Teplice si do přestávky šanci nevypracovaly, až ve druhé půli Helísek vystrašil Vlka, když zády k brance hlavou prodloužil trestný kop. V 63. min. Vlk dobře hasil požár v obraně zákrokem na hranici velkého vápna, jenže musel upustit míč, naštěstí Rudnytskyy marně zaměřoval opuštěnou branku.
Jihočeši byli ve své snaze produktivnější. Hosté vzadu propadli, Kaňák, Weinhard a Adam postupovali na jediného beka Teplic! Prvně jmenovaný nic nevymýšlel, zakončil přečíslení gólem na 2:0.


Hosté na mokrém trávníku skluzem několikrát zajeli do Jihočechů. Rudnytského faul zezadu, kterým doslova sestřelil Weinharda, doběla dopálil trenéra Skálu. „Takové zákroky nemám rád, podle mne byly nebezpečné a za hranicí únosnosti!“ zlobil se kouč.


Krátce nato budějovický Kaňák podruhé v zápase postupoval na brankáře Porcala, jenže ten jeho kličku tentokrát vystihl. V 77. min. po rohu hlavičkoval volný Adrovič a snížil, ale to bylo ze strany Teplic na Složšti všechno, naopak Pliška a Adam v závěru nedotáhli dvě nadějné akce Dynama. „Kvituji, že když soupeř snížil, tak jsme to ustáli, a to je taky důležité,“ ocenil českobudějovický trenér Skála. Je rád, že jeho svěřenci pomalu nahlížejí do třetiligové juniorky, ačkoli pak sám nemá k dispozici nejsilnější dorosteneckou sestavu. „O to je pro nás vítězství cennější,“ podotkl Petr Skála.


Jeho protějšek Martin Dolinský byl zklamán, protože Teplice stále ještě nemají záchranu jistou – a na Složišti se jí nepřiblížily. „Chtěli jsme vyhrát, anebo minimálně bodovat,“ posteskl si Dolinský. „Sice jsme v poli hráli krásně, ale neúčelně, stoprocentní brankovou příležitost jsme neměli,“ konstatoval.


V Dynamu je úplně jiná nálada. Není divu, že záložníci Rakovan a Jasanský jsou celí natřesení, aby do rozjetého vlaku naskočili! „Trénují naplno, už by chtěli hrát,“ potvrzuje s úsměvem Petr Skála, ale v zájmu obou hráčů nechce riskovat ani procento. „Jeden je šest měsíců po operaci kolena, druhý sedm. Chci, aby se dali do kupy a prvního července byli stoprocentně fit!“