„Začali jsme v pátek, trénovali i v sobotu a jen v neděli měli kluci volno, od pondělí už zase jedeme naplno,“ listuje v tréninkovém plánu trenér Jin〜dřich Dejmal. „Prakticky pořád jen běháme a 24. ledna jedeme na soustředění do Skalné u Chebu,“ říká zkušený kouč, jenž do Skalné jezdil už s Chebem. „V okolí tam jsou nádherné kopce, do nichž budeme vždy dopoledne běhat, zatímco po obědě budeme trénovat na hřišti, kde hrával i Pavel Nedvěd,“ připomíná Dejmal, že ve Skalné vyrůstal nejlepší český fotbalista posledních let.

„Jen se modlím, aby neroztál sníh,“ svěřuje se trenér třetiligového nováčka a s úsměvem dodává: „Na sněhu to totiž je ještě větší dřina…“

Ani v těchto dnech ale fotbalisté S. Ústí nelenoší. „Trénujeme denně, v úterý a ve čtvrtek dvoufázově, přičemž dopoledne chodíme k Drsům do posilovny, kde je i rehabilitace, odpoledne máme terén.“

K určitým změnám v úspěšném kádru došlo. „Skončil Vlček, jenž to zkoušel v Jihlavě, naopak přišli Lukáš Mach z Hradce Králové, jenž poslední dvě sezony hostoval ve Varnsdorfu, a talentovaný Stoszek z Tábora, přípravu začne dorostenec Brůžek a na zkoušku dorazil Weinhard z Krumlova,“ vypočítává Dejmal, jenž by rád uvítal i Brozmana z Třeboně. „Zatím to s ním nevyšlo, jednáme ale s Třeboní dál.“

Zůstane Zitta?

V kádru moc změn nebylo, zato v realizačním týmu nezůstal kámen na kameni. „Už na podzim zamířil Josef Barda do Tábora a teď odešel do Prachatic zpět i Kamil Tobiáš,“ uvádí trenér Dejmal, jenž tak najednou zůstal bez obou asistentů.

„Já předpokládal, že Barda zůstane, pracovalo se mi s ním dobře, dal ale přednost postu kouče v Táboře,“ říká Dejmal a dodává, že Kamil Tobiáš chce v Tatranu zkusit ještě hrát, ale i pomáhat s trénováním.

Dejmal tudíž oslovil Františka Řezníčka, jenž ale dal najevo, že Jankov je jeho srdeční záležitostí. „Řekl, že teď, když se týmu nedaří, nemůže přece opustit potápějící se loď,“ chápe kolegu kouč S. Ústí.

Nakonec Dejmal asistenta našel za humny. „Dohodl jsem se s táborským Janem Zittou, s nímž jsem našel společnou řeč už před dávnými roky, kdy jsme spolu kopali třetí ligu za táborské vodníky,“ připomíná Jindřich Dejmal, podle něhož by trenér měl být s asistentem naladěn na stejnou notu. „Tak by tomu mezi námi dvěma mělo být,“ míní a dodává, že Zitta dlouho váhal, pak ale kývl.

„Jenže pak se na webu vyrojily nějaké hanlivé anonymy a Honzu to tak otrávilo, že chtěl skončit ještě dřív, než pořádně začal,“ informuje Dejmal, podle něhož možná jde o pozůstatky nedobrých vztahů mezi fotbalovými kluby S. Ústí a Tábora. „Jsem přesvědčen, že nám to s Honzou bude klapat. Taky vedení klubu za ním stojí. Proto jsem ho přemluvil, aby zůstal.“

První prověrkou fotbalistů Spartaku MAS S. Ústí bude úvodní duel Zimní ligy na Složišti, v němž Dejmalův tým tuto sobotu nastoupí v 10.00 proti prvoligovému dorostu domácího Dynama Č. Budějovice.