Věci na trénink si nafasovali ještě od Václava Koláře, jehož post bude od 1. července zastávat Jiří Lerch vedle své funkce Kmochova asistenta.
Brankáře v klubu bude mít na starosti Petr Skála, který dosud vedl prvoligový dorost.


Nový kabát dostává i stadion na Střeleckém ostrově: buduje se nový vjezd, roste nové parkoviště, dokončuje se rekonstrukce hrací plochy – od letošního ročníku I. ligy bude i na Střeleckém ostrově vyhřívaný trávník.


Fanoušky samozřejmě nejvíce zajímají novinky v hráčském kádru. Odchody? Ze základu vlastně jen Jaromír Plocek, jenž má namířeno do Rakouska.
Zato nových tváří je dost.

O příchodu boleslavské dvojice Jan Riegel (na jaře působil na hostování v druholigovém Hradci) a David Vaněček (do ligy nakoukl v Plzni) jsme informovali již dříve. „Je to pro mne nová výzva,“ potvrdil včera na srazu expříbramský Riegel.


V pondělíse na E.ON stadionu hlásil i exteplický Petr Benát, jenž by měl být jednou z největších „ulovených“ posil. „S výjimkou roční vojny v Žatci a roku a půl ve druhé lize v Chomutově jsem byl pořád v Teplicích,“ uvedl odchovanec Jílového u Děčína, kde hrál do svých jedenácti let.


Na zkoušku přicházejí ze slovenského Lučence Lukáš Vido a z třetiligového Vyšehradu Patrik Zajac.


Vedle Vida by měli dorazit i další hráči ze zahraničí: už ve čtvrtek Brazilec Edison, příští týden jeho krajan Hudson z Liberce, odkud by v pondělí měl na přestup přijít na jihu dobře známý Litevec Tomas Radzinevičius. V jednání je příchod Gruzínce Vahana Gevorgiana z polského Plocku a explzeňského Martina Knakala ze Škoda Xanthi.


Z třetiligové juniorky, která ještě v sobotu hraje doma s Chebem, se do přípravy zapojí v pondělí i Vladan Vršecký, Michal Mácha a Vladimír Dobal, z prvoligového dorostu přechází Martin Jasanský.


„V létě se do přípravy mělo zapojit šestatřicet hráčů, proto jsem uvítal, že v programu je účast na třech turnajích,“ liboval trenér Kmoch, jenž v Milevsku, N. Včelnici i Žirovnici hodlá do každého zápasu postavit vždy zcela jiný tým.


„Odpadla chystaná příprava s pražskou Slavií,“ informoval sekretář Dynama Milan Čadek, dle něhož generálkou na ligu bude po návratu z herního soustředění z Rakouska duel v Písku s druholigovou rezervou Sparty.


Na včerejší první trénink v nové sezoně nový kouč měl v plánu přípravu s míčem. „Měli dovolenou, musí se nejdřív trošku rozběhat, hned natvrdo začít nemůžeme,“ usmíval se Kmoch. „Ale už v úterý najedeme na dva tréninky, stejně tak ve čtvrtek, mezitím ve středu jdeme na výběh,“ listuje bývalý trenér letenské rezervy tréninkovým plánem.