Na pondělním srazu fotbalistů prvoligového Dynama Č. Budějovice se poprvé ve své nové roli trenéra brankářů představil Petr Skála, jenž na tomto postu vystřídal uznávaného Pavola Švantnera. Jak už jsme uvedli, jedenačtyřicetiletý Pavol Švantner se ze Střeleckého ostrova přestěhoval do vršovického Dolíčku, kde v téže funkci, jakou zastával v Dynamu, bude působit i v Bohemians 1905.

Proč ta změna?
Budějovice mi nabídly místo u mládeže, já ale už léta dělám u dospělých. Proto jsem dal přednost nabídce z Bohemians. Dobře vím, že mě čeká cestování a další věci, související s přechodem do Prahy, prostě nic jednoduchého, ta nabídka mě ale lákala. Rád bych taky do ligy nějakého gólmana vychoval.

To byste mohl i u mládeže, ne?
Ale já bych se mládeži rozhodně nebránil. I v Dynamu jsem svým způsobem mládeži také pomáhal, o brankářích v klubu jsem měl dobrý přehled. Ale jak říkám, teď jsem chtěl pokračovat u mužů.

Vy už jste se po příchodu ze Slovenska ale na jihu Čech už zabydlel a zapustil zde kořeny. Chystáte tudíž stěhování?
Ne. Já jsem doma tady. źe bych se stěhoval, nepřipadá v úvahu. Rodina je tady, manželka tady učí, kluk hraje za Dynamo. Já budu do Prahy dojíždět, občas tam přespím. Domů budu ale jezdit sem.

Ještě si vybavíte dobu, kdy jste do Českých Budějovic přicházel?
Už je to dlouho… Dvanáct, ne třináct let, utíká to… Chytal tu Peter Holec, v obraně hrál Standa Marek, Libor Koller, Pavel Babka, v záloze Milan Barteska, vpředu Jan Saidl. Všichni se rozutekli, jen Standa Marek tady zůstal v údržbě stadionu.

Na které období z těch třinácti sezon budete nejraději vzpomínat?
Nesporně hned na tu první sezonu, ta byla fantastická. Uhráli jsme šesté místo, historicky nejlepší umístění Budějovic v lize. Do posledního kola jsme se s Brnem a Libercem prali o evropské poháry. To jsme měli výborné místo, včetně mladíků Romana Lengyela, Martina Vozábala a Erika Brabce. Ti tenkrát začínali. Na tyhle kluky vzpomínám, byli tenkrát mladí zajíci, a pokud vím, seděli v kabině zrovna vedle mě. Byla to hezká doba.

Klokani z ligy sestoupili, takže jdete vlastně o soutěž níž. To nehrálo ve vašem rozhodování žádnou roli?
Samozřejmě, že bych byl raději, kdyby Bohemka v lize zůstala, dobře ale vím, že klokani budou chtít rychle do ligy zpátky. Rád bych byl u toho a svým dílem třeba i Bohemce do ligy pomoci.

Ač Bohemka spadla, diváky měla nejlepší v lize. Těšíte se na ně?
Jak už jsem říkal, pro mne nebyl odchod z Budějovic vůbec lehkou věcí. Dlouze jsem zvažoval všechna pro a proti. A nakonec právě i ti fanoušci Bohemky rozhodli. Ta atmosféra na zápasech je úžasná. Bohemka do ligy už jen kvůli těm fandům patří. A já se na ně už teď moc těším.