Zlepšení, jenže bod je málo

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Nedělní I. fotbalová liga: Dynamo České Budějovice – Viktoria Žižkov 1:1 (1:0)

24.9.2007

Jiří Peroutka vyhrál vzdušný souboj se žižkovským gólmanem Bartalským, míč po jeho hlavičce ale skončil bohužel jen na břevně branky hostí. Dynamo hrálo doma se Žižkovem jen 1:1. Foto: Václav Pancer

V prvním ze dvou zápasů na domácím hřišti v řadě fotbalisté budějovického Dynama v neděli získali s nováčkem ze Žižkova jen bod, pošesté za sebou v lize nevyhráli a v tabulce se propadli až na sestupovou pozici. Škoda, za předvedenou hru by si vyhrát zasloužili.

Domácí s viditelnou snahou odčinit kladenský debakl začali aktivně a hned v úvodu si vytvořili několik slibných příležitostí – už ve 2. minutě po Vozábalově centru střílel Černý jen těsně vedle tyče. Ještě blíž gólu Dynamo bylo ve 12. minutě: Hílek vyslal ukázkovou uličkou dopředu Plocka, po jehož přihrávce vypálil hned z první Vozábal, s jeho nepříliš tvrdou střelou však Bartalský příliš starostí neměl. Ve 24. minutě už diváci málem jásali: na Vozábalův roh si naskočil Peroutka a hlavou trefil břevno, následnou Radzinevičiusovu dorážku však žižkovský Kušnír vykopl z prázdné branky.
Hosté udeřili

„My chceme Žižkov,“ vycítil v tu chvíli nebezpečí žižkovský kotel, jenže tlak Dynama trval dál a sedm minut před přestávkou zřejmě gólovou akci domácích zastavil diskutabilní Plockův ofsajd. Krátce nato Vozábalovi jen centimetry scházely k tomu, aby hlavou trefil míč po Plockově centru. Dvě minuty před přestávkou ale zcela nečekaně udeřili hosté: po Straceného trestném kopu Bukač hlavou míč sklepl a Procházka ho špičkou kopačky poslal podél Kučery do sítě.

Naštěstí pro Jihočechy hned v úvodu druhé půle přišel vyrovnávací gól, jehož autorem byl po Černého ideálním centru v 52. minutě nechytatelnou dělovkou nabíhající Plocek. „Už ani nepamatuji, kdy jsem naposled dal gól. Jenže my potřebovali vyhrát,“ posteskl si autor vyrovnávací branky.
Domácí ve druhé půli hru znatelně zrychlili a zjednodušili, přidali také na agresivitě, a možná i proto byli směrem dopředu daleko nebezpečnější než v první půli. V 65. min. po Žižkově centru se musel Bartalský hodně natahovat po hlavičce Radzinevičiuse, míč ale z horního růžku své branky vyškrábl.
Dynamu ale očividně byl bod doma málo, a tak po hodině hry trenér Straka vyslal na hřiště dva čerstvé hráče, Stráského a Plichtu. Tlak Dynama v závěru narůstal, vytoužený gól ale nepadl ani po Homoláčově hlavičce v 80. minutě. Výkon z druhého poločasu by ale měl být pro Strakovy svěřence povzbuzením. „Herně se zvedáme, je na čem stavět,“ souhlasil Plocek

Straka: Jen branky chyběly

Po nedělním ligovém zápase na Střeleckém ostrově se oba trenéři shodli, že remíza byla vlastně výhrou hostujícího Žižkova.

„Soupeře jsme tlačili, měli šance, ale špatně jsme je řešili. Dobře jsme kombinovali, chodili jeden na jednoho, ale chyběla nám finální fáze a také více důrazu v koncovce,“ smutnil po zápase trenér českobudějovických fotbalistů František Straka, jenž na jihu Čech stále čeká na tříbodový zisk.

„Začali jsme hodně nervózně, zápas na Kladně hráče určitě podotkl. „Chtěli jsme hrát, měli velmi dobré fáze, jen ty branky tomu chyběly. Bohužel navíc přišla standardní situace, které předcházel řetězec individuálních chyb, a místo vedení 2:0 jsme šli do kabin s jednogólovým mankem,“ vraštil čelo domácí kouč.

I tak ale dle jeho soudu jeho svěřenci měli na to, aby zápas ještě dokázali otočit. „Druhý poločas jsme měli plně ve své režii, přesto za stavu 1:1 paradoxně hosté měli velkou šanci zápas rozhodnout,“ zmínil Kaloudův únik šest minut před koncem, kdy brankář Kučera míč jen reflexivně vykopával. „Myslím ale, že dnešní zápas naznačil linii, kterou jít do dalších zápasů. Jsem zklamán z další ztráty, ale od něčeho se musíme odrazit,“ konstatoval František Straka, podle jehož soudu zápas přinesl i řadu pozitiv. „Možná, že nám chyběla i trocha štěstíčka,“ dodal.

Trenér hostí Stanislav Griga označil zápas za průměrný. „Byl to křečovitý fotbal, ne moc pěkný. My jsme zaostali za výkonem, který jsme předvedli proti Liberci minulý týden. Hlavně jsme se hůře pohybovali a hráli hodně pasivně,“ připustil Griga. „Rozhodně dnes nejsem spokojen s výkonem mužstva, s výsledkem ale ano. I když jsme si ten bod snad ani nezasloužili…“

Ani nejzkušenější hráč Žižkova Petr Švancara ze hry svého týmu nadšen nebyl. „Ač vezeme bod, dobře jsme tady nehráli. Vázla nám kombinace směrem dopředu, v tom byl náš největší problém,“ litoval.

24.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 14 330 Kč Obsluha strojů v prádelnách a čistírnách DĚLNÍK/ICE V PRÁDELNĚ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14330 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: vzdělání minimálně základní, vyučení v oboru velkou výhodou, bezúhonnost, praxe v oboru velkou výhodou, manuální zručnost, samostatnost, flexibilita, spolehlivost, vysoké pracovní nasazení, Úvazek: plný, Pracovní doba: pracovní režim 5 denní jednosměnný s nerovnoměrně rozvrženou pracovní dobou směny 6:30 – 14:30, 8:30 – 17:00, Plat: 14 330,- Kč + možnost osobního příplatku po zkušební době, po zkušební době a důkladném zapracování tedy možný plat až cca 19 000,- Kč., Benefity: obědy zdarma, příspěvek na penzijní pojištění, Kontakt: manažer lidských zdrojů Mgr. Jakub Růžička – tel.: 775 724 267, email: referent@domov-dobravoda.cz, Přihláška do výběrového řízení: Přihláškou do výběrového řízení je osobní doručení životopisu manažerovi lidských zdrojů Mgr. Jakubovi Růžičkovi., Životopisy doručujte po předchozí telefonické domluvě s manažerem lidských zdrojů.. Pracoviště: Domov důchodců dobrá voda, Pod Lesem, č.p. 1362, 373 16 Dobrá Voda u Č.Budějovic. Informace: Jakub Růžička, +420 775 724 267. Cestovní ruch a hotelnictví - Cestovní ruch a hotelnictví Recepční v hotelu 15 000 Kč Recepční v hotelích a dalších ubytovacích zařízeních RECEPČNÍ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: praxe výhodou, k platu osobní ohodnocení, znalost jazyků vítána, V případě zájmu zašlete životopis na e-mail.. Pracoviště: Funstar s.r.o., odštěpný závod - ubytovna, Vodňanská, č.p. 462, 375 01 Týn nad Vltavou 1. Informace: Hermann, +420 770 688 558. Stavebnictví - Stavebnictví Stavební klempíři 15 000 Kč Stavební klempíři STAVEBNÍ KLEMPÍŘ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ŘP"B", řemeslná zručnost, časová flexibilita, při kvalitně prováděné práci a flexibilitě nadprůměrné finanční ohodnocení, třináctý plat, prémie, firemní akce. Pracoviště: J. t. střecha s.r.o., Miletínská, č.p. 954, 373 72 Lišov u Českých Budějovic. Informace: Václav Trousil, +420 777 866 338. Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 120 Kč Číšníci a servírky SERVÍRKA / ČÍŠNÍK. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 120 kč, mzda max. 130 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: . Pracoviště: Luniko, s.r.o., 370 07 České Budějovice 7. Informace: Miluše Veselá, +420 606 149 022.

Ani hattrick kapitána Petra Gutheise nepomohl Větřní v posledním podzimním zápase k plnému bodovému zisku.

I.A: Větřní přišlo o vítězství v nastavení a přezimuje na dně

Třeboň je v krizi a klesá ke dnu

Arnošt Binter: Děti by se měly naučit lyžovat

České Budějovice - Zkušený pedagog Arnošt Binter je propagátorem zdravého životního stylu, pohybu, lyžování.

Tlak na mě už byl docela velký, přiznává šťastný střelec Zdeněk Doležal

Kladno – Bez jednoho dne celý měsíc čekal na gól. O to větší radost z něj útočník ČEZ Motoru Zdeněk Doležal (25 let) měl. Byl totiž vítězný. Čtyři minuty před koncem prvoligového šlágru na Kladně (3:2) opět prokázal své šikovné ruce. Proháčkoval se až před domácího gólmana Brízgala a bekhendem poslal kotouč k jeho tyči.

Hokejisté Motoru šlágr na Kladně zvládli a nadále vládnou první Chance lize

Kladno – Jeden z nejlepších zápasů v letošní sezoně odehráli hokejisté ČEZ Motoru. Na horkém kladenském ledě vyhráli v utkání velmi dobré úrovně 3:2 a na čele tabulky první Chance ligy si nadále drží čtyřbodový náskok na druhou Jihlavu. Víkendový zápas s Havířovem mají Jihočeši předehraný (5:1), v pondělí se představí v Ústí nad Labem (18).

Cyklokros v Táboře. Přiletí světová esa.

Tábor - V Táboře se pojede 17.11. závod Světového poháru v cyklokrosu. Vyrazíte? Na dotazy Deníku odpovídal Petr Balogh.