„Když jsme dali kontaktní gól, měli jsme několik velice dobrých šancí na vyrovnání,“ litoval trenér Jaroslav Šilhavý.

Ty šance v závěru dle zpráv z Lince měli hlavně Meszároš, Stráský a Volešák, i díky výborným zákrokům brankáře Macha však Rakušané těsné vítězství uhájili.

Českobudějovičtí fotbalisté byli aktivnějším mužstvem i v úvodu zápasu, krátce před půlí ale Lima na hranici vápna fauloval Aufhausera a z nařízené penalty Weissenberger překonal Kučeru, jenž se těsně předtím vyznamenal proti hlavičce Skuleviče.

Také po změně stran Jihočeši měli více ze hry, po hodině hry však udeřili podruhé Rakušané, když ideální Vujevičovu přihrávku ze strany zúročil Hart gólem na 2:0.

Už čtyři minuty nato po přiťuknutí od výborně hrajícího Meszároše však Jasanský dal kontaktní gól a ve zbytku času se hráči domácího mužstva už jen soustředili na udržení nejtěsnějšího náskoku.

„Tentokrát to především v prvním poločase nebylo tak lehkonohé jako ve středu proti Salcburku,“ připustil pro klubový web trenér Šilhavý, za výkon ve druhé půli už ale své hráče pochválil: „Hráli jsme víc aktivně a agresivně, a byť soupeř z rychlého brejku zvýšil na 2:0, tempo hry jsme v závěru diktovali my.“

Na Slovensko

V úterý dopoledne se fotbalisté Dynama vydají na Slovensko na pětidenní herní soustředění, během něhož sehrají i dvě přípravné klání s mužstvy slovenské I. ligy: ve středu změří síly s Petržalkou a v pátek s Dubnicou.

Po pátečním zápase se svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého vrací domů.

LASK Linec – Dynamo Č. Budějovice 2:1 (1:0)

Branky: 42. Weissenberger (11), 56. Hart – 66. Jasanský. Diváci: 200.

Dynamo ČB: Kučera (46. Křížek) – Laštovka (46. Leština), Lima (46. Novák), Žižka, Krob (46. Jasanský) – Hudson (46. Stráský), Otepka (70. Volešák), Riegel (46. Černák), Volešák (46. Meszároš), Šíma – Ondrášek (46. Sedláček).