„Po regionálních kolech v Chrudimi, Voticích, Tachově a Jakubčovicích se E.ON Junior Cup uskuteční i na jihu Čech, kde se střetne čtyřiadvacet týmů," uvádí ve svém mailu pro Deník Michal Heřman z marketingu E.ON.

Největším favoritem na vítězství je českobudějovické Dynamo, které povede trenér Radim Pouzar: „Na turnaj jedeme s nejvyššími ambicemi. Každý soupeř ale bude nepříjemný. Po hráčích chceme ofenzivní styl a také to, aby měli z fotbalu radost." Trenér Dynama ví, že těžkých soupeřů bude více, ale jako hlavního rivala jmenoval českobudějovickou Lokomotivu.

Malí hráči domácího Junioru Strakonice by rádi ukázali hru, která zaujme diváky. „Chtěli bychom dosáhnout co nejlepšího umístění, ale ne za každou cenu. Prioritou je pro nás předvedená hra," shodli se trenéři strakonického výběru Martin Virostek a Vladislav Hájek. „Chceme hrát kombinační hru, fotbal si užít a hrát tak, abychom potěšili přítomné fanoušky."

Do závěrečného klání, kterým je zářijové Velké finále, se nominují finalisté z každého regionálního kola. Postup zatím mají Hradec Králové, Bohemians 1905, Slavia Praha, Dukla Praha, Viktoria Plzeň, Sparta Praha, Baník Ostrava a Sigma Olomouc.

I ve Strakonicích je připraveno kvalitní ocenění pro kluby i hráče. Semifinalisté krajských turnajů dostanou sady dresů a každý hráč fotbalový míč. V rámci regionálních kol jsou voleni také nejlepší hráči, kteří dostanou poukaz do E.ON Fotbalové školy.

Turnaj navštíví také patron projektu E.ON Rodinný fotbálek a opora Baumitu Jablonec Michal Hubník. Návštěvníci turnaje se mohou těšit na bohatý doprovodný program, který mimo jiné zahrnuje E.ON Fotbalový park a soutěž fotbalového umění s míčem E.ON Energy Freestyle.

Kdo se ve Strakonicích představí?

Účastníci sobotního E.ON Junior Cupu: Sokol Kamenný Újezd, Junior Strakonice, Kavas Větrovy, Sokol J. Hradec, Šumavan Vimperk, Sokol Suchdol nad Lužnicí, Jiskra Třeboň, Lokomotiva Č. Budějovice, Spartak Trh. Sviny, Blaník Strunkovice, FC Písek, Spartak Kaplice, SKP Č. Budějovice, SK Rudolfov, Dynamo Č. Budějovice 04, Dražejov, Tatran Lomnice nad Lužnicí, Slavia Č. Budějovice, FC ZVVZ Milevsko, Sokol Bavorov, TJ Vitějovice, Slavoj Český Krumlov, Hradiště a Blatná.