Hřiště FK Olympie Týn bylo i přes noční velkou průtrž připraveno perfektně. V areálu navíc na diváky i rodinné příslušníky hráčů čekala i řada nejrůznějších atrakcí. Na velkoplošné obrazovce díky kamerám neustále běžely záběry z jednotlivých utkání. Během dne se také promítaly záběry z prvního ročníku.

„Vzhledem k tomu, že se celý turnaj odehrál na jednom hřišti, musím všechny hráče pochválit za to, že dodržovali časový harmonogram. Díky tomu nedošlo k žádným časovým posunům a celý turnaj proběhl podle určeného scénáře,“ vyzdvihl ve svém mailu pro Deník manažer projektu Miroslav Leština.

Přiblížil i doprovodný program. „Diváci i malí návštěvníci si mohli vyzkoušet jak prolézací fotbalový míč a sílu kopu, tak velké šipky a hlavně jízdu na moderním populárním segway vozítku, které se stalo jednoznačně hitem doprovodného programu.“

Leštinu zaujal hráč domácí Olympie Jan Meidl ml., jenž je zároveň správcem týnského hřiště. „Člověk musí být blázen do fotbalu,“ usmíval se Meidl, který si na to, aby hřiště připravil, vzal dovolenou. „Pak v noci se svým psem hlídal areál, moc toho nenaspal – a ještě se stal králem střelců,“ kroutil hlavou Leština.

Odpoledne do Týna dorazil ohlášený Karel Poborský. Legendu českého fotbalu dle Miroslava Leštiny okamžitě na tribuně zaregistrovali nejen fanoušci, ale i samotní hřáči turnaje. Člen Výkonného výboru ČMFS a předseda představenstva Dynama Č. Budějovice organizaci turnaje pochválil. „Prohlásil, že za konání takovýchto turnajů patří především partnerovi turnaje velké poděkování. Díky tomu se mohou potkat týmy ze dvou soutěží a poměřit své síly. Navíc se zde mohou objevit i mladí kluci, a tak získat novou zkušenost,“ tlumočí Leština odpověď Karla Poborského na dotaz moderátora celého dne Davida Kovaříka.

Poté už český rekordman v počtu mezistátních zápasů se věnoval fanouškům nejen při autogramiádě, ale i při nezbytném společném focení.

Poté, co generální ředitel ČEZ ETE ing. Štěpanovský předal vítězným vodňanským fotbalistům putovní pohár, se místo fotbalistů své role ujala dívčí rocková kapela The Appels, jejíž vystoupení udělalo za vydařeným dnem příjemnou tečku. „První hodnocení ze strany generálního partnera bylo kladné. Jen se musíme zamyslet nad možnou změnou termínu, aby sestavy jednotlivých mužstev nenarušovaly dovolené,“ uzavírá manažer Mroslav Leština.

Energie Cup ve faktech

Turnaj osm mužstev v Týně nad Vltavou, pořádaný ČEZ ETE Temelín, vyhrály Vodňany před Dřítní, Týnem a Bechyní. Ze skupiny A do zápasů o medailové posty postoupila z první příčky Dříteň a ze druhé Bechyně, ve sk. B měly Vodňany a Týn shodně 7 bodů a skóre 3:0, na penalty postoupily do finále Vodňany (3:2).

Závěrečné výsledky – finále: Vodňany – Dříteň 1:0, Krejčí, o 3. místo: Týn – Bechyně 4:0, Meidl 2, Červenka, Štos, nejlepší hráči – brankář: Petr Novák (Vodňany), střelec: Jan Meidl (Týn) 2 góly, hráč: Tomáš Slepička.