Generální sponzor zajistil účast Týna a Hluboké nad Vltavou, domácí Dřítně, Bavorovic, Vodňan, Protivína, Olešníka a Bechyně.

Pořadatelé pojali akci ve velkém stylu. Slibují návštěvníkům kromě fotbalu atraktivní doprovodný program s večerní diskotékou, promítáním na velkoplošné obrazovce či zábavou pro děti.

Naživo zahrají kapely a vystoupí bavič Zdeněk Izer. Chybět nebude ohňostroj. Zkrátka organizátoři dělají všechno pro to, aby si ke hřišti v Dřítni našly příští sobotu cestu celé rodiny, nejen příznivci fotbalu.

I ten by ale měl stát za zhlédnutí, protože na trávníku se představí týmy z krajského přeboru a I. A třídy. Pouze Bechyně, pokud se v posledním kole nezachrání, dorazí na Energie cup jako čerstvý sestupující.

Vzhledem k této akci oddíl v Dřítni letos upustí od pořádání tradičního memoriálu bratří Hauserů.

Na Energie cup budou připravena obě dříteňská hřiště. „Druhé hřiště sice je menší, nemá takovou kvalitu jako hlavní plocha, ale hrát se na něm dá. Pro konání mistrovských utkání je schváleno. Když je třeba, na začátku sezony na něm hraje naše béčko, dorost i žáci,“ říká dříteňský trenér Václav Stulík.

Fotbalisté Olešníka se utkají se soupeři o Putovní pohár ČEZ ETE pod vedením nového trenéra: na jejich lavičce absolvuje premiéru exjankovský František Řezníček. „Ano, budu tam,“ potvrdila včera trenérská posila Olešníka pro novou sezonu.