V týmu domácích nastoupili v červených dresech třeba otec a syn Kupkovi, tedy kouč hokejové juniorky HC ČB a exbudějovický hráč divizní Třeboně. Proti nim stáli v bílých dresech mj. odchovanec hokejového Vajgaru J. Hradec a německý reprezentant Petr Fical či trenéři Jiří Jurásek a Martin Pulpit.

Střelec Pulpit

Právě poslední dva jmenovaní se stali tahouny světového Výběru. Zápas nakonec skončil nerozhodně 2:2 a olomoucký kouč Pulpit vsítil obě branky svého týmu. První krásnou střelou z volného kopu. „Napište, že ty góly byly krásné,“ smál se po turnaji Pulpit. „Prostě jsem to dobře trefil,“ tvrdí fanatický fanoušek Interu Milán a aktivní hráč malé kopané. V Praze nastupuje Pulpit za mužstvo Ambrosiana, což je bývalý název milánského velkoklubu.


Ve středu hřiště se postavil vedle asistenta kouče Dynama Jiřího Juráska. „Když je vedle vás takový fotbalista, tak je to skvělé. Loni jsem hrál s Karlem Jarolímem. To byla radost, protože je to špičkový fotbalista,“ vzpomněl Jurásek na spolupráci se slávistickým koučem.


I díky němu budějovický asistent loni dal ve včelnické exhibici dvě branky a letos nebyl od podobného kousku daleko. „První má střela byla tečovaná a při druhé jsem to zavraždil, protože jsem vykopl krtka,“ pousmál se Jurásek, jenž podle svých slov nemá na hřišti potřebu uplatňovat své trenérské zkušenosti. „Nikoho nekomanduju, akorát s kluky, kteří dříve hráli fotbal a jsou zkušenější, si řekneme, kdo se za koho zatáhne, kam máme jít a tak podobně.“


Exhibiční duel rozpůlil fotbalový den a oddělil vyřazovací klání od duelů o umístění.


„Zahráli jsme si dobře, i když každým rokem to je těžší, protože domácí výběr svůj tým stále omlazuje. Pro nás starší už je to nepříjemné,“ s úsměvem uzavírá Jiří Jurásek, Ciprův asistent z Dynama ČB.