SK Rudolfov, nováček krajského přeboru,je po pěti kolech bez bodu poslední. Hledá cesty, jak ukončit černou sérii, a tak sáhl k obvyklé změně na postu trenéra.

Oslovil Zdeňka Čadka ještě o víkendu. „Je to nabídka z vyšší soutěže. Rudolfov je na tom hodně špatně, ale dá se s tím něco dělat. Pro mne bylo rozhodující, že to je klub od Budějovic. Už jsem měl dost cestování,“ řekl včera Deníku českobudějovický kouč Zdeněk Čadek, jenž v minulé sezoně sestoupil s Týnem. Předtím vedl na Prachaticku Lažiště, které na jaře naopak v boji o záchranu uspělo.

„Myslím, že s Týnem jsme se rozešli v pohodě,“ tvrdí kouč. Rudolfov ho oslovil v sobotu, kdy prohrál i Týn. „Vzal jsem si chvíli na rozmyšlenou a v neděli jsem kývl,“ líčí Čadek, jenž ve středupovede na Rudolfově první trénink. Osobně zná jen tři hráče: matadora Martina Zacha, z dorostu Dynama pak střelce Petra Le a brankáře Hanuse. „Tým je mladý, nedostatek zkušeností nahradíme bojovností!“ prohlašuje nový kouč.

Olympie Týn nad Vltavou si rychle našla náhradu za Zdeňka Čadka, jenž nečekaně zamířil na Rudofov. Daleko pro kandidáta nechodila, tým po úvaze výboru klubu povede staronový kouč Švec. Prostředí v klubu detailně zná, právě on s Týnem do krajského přeboru postoupil a po Olympii dokázal vrátit nejvyšší krajskou soutěž i do Olešníka. Stejně jako tehdy, v postupové sezoně , bude v realizačním týmu Týna figurovat nyní i jeho bratr.