Hráče dobře znají z podzimního působení v klubu v Týně nad Vltavou, kde písecký odchovanec půl roku hostoval. Teď se snaží přesvědčit, že by byl přínosem, pro změnu na zkoušce v Lažištích.

S nabídkou oslovil Szepa kouč. „Přišel jsem to zkusit a uvidíme, jak to dopadne po přípravě,“ krčí rameny fotbalista, jenž by se zjevně nebránil změně prostředí. „Jde o to, že v Týně to trochu nevyšlo, tak mě pan Čadek zlákal do Lažišť. Řekl jsem si, proč ne, že to zkusím,“ vypráví Szep, jenž podle svých slov nevzpomíná na Týn ve zlém. „Nebylo to tam špatné, ale co jsem slyšel, finanční stránka asi bude špatná,“ přemítá nad podmínkami podzimní host v sestavě Olympie. „Hrál jsem tam, dá se říct, dost, zamlouvalo se mi to tam. Nemohu říct, že by se mi tam nelíbilo. Ale dopadlo to takhle,“ říká vyhlédnutá posila Lažišť pro jaro v krajském přeboru.

Zatím leccos naznačuje, že by mohl v Čadkově týmu zůstat. „Parta je v týmu dobrá a uvidíme, jak to půjde dál,“ nechce David Szep dělat v lednu závěry. V prognózách je zatím velice opatrný, a když má hovořit sám za sebe, kategoricky v tuto chvíli nemůže stoprocentně vyloučit ani návrat do Týna, s nímž se už rozloučil – alespoň v rozhodovoru pro Deník. „Dokopnou jsme měli v prosinci, ale to jsem ještě něvěděl, co bude. Že půjdu na zkoušku do Lažišť, se rozhodlo teprve nedávno. Rozloučil jsem se, nechal jsem to za sebou a uvidíme, co mě čeká,“ krčí rameny hráč.

Na podzim prožil se svým bývalým týmem na body chudé období, kdy Týn doma ani jednou nevyhrál. „Je pravda, že hra špatná nebyla, ale výsledky pokulhávaly. Podle předváděné hry mužstvo mělo přezimovat na vyšší příčce,“ domnívá se David Szep a ještě jednou se vrací k nešťastné bilanci Olympie na vlastním stadionu, která mnohým nepřestává vrtat hlavou: „Řekl bych, že to byla hodně velká smůla. Třeba vedeme dva nula a na konci, v posledních deseti minutách, takhle rozehrané utkání ztratíme. To byla hodně velká smůla!“ tvrdí Szep, jenž má namířeno do kádru posledního týmu tabulky.

V Týně, který je předposlední,prý jako host větší tlak na svou osobu necítil. Ani od fanoušků, ani od vedení. „Vše se odvíjelo v přátelském duchu,“ dělá symbolickou tečku za angažmá v Týně nad Vltavou.