Po monstrózním policejním zásahu, jež v pátek odstartoval další kauzu týkající se sportu číslo jedna, dnes rezignoval na všechny funkce i samotný Berbr. Už není místopředsedou asociace ani šéfem Plzeňského krajského svazu. „Rezignaci podal prostřednictvím právního zástupce na sekretariát,“ oznámil Malík.

Sesazen byl také předseda komise rozhodčích Jozef Chovanec, bývalý trenér národního mužstva a slavný internacionál. "V kauze je vysoký počet rozhodčích. Nemohla nastat jiná varianta,“ řekl Malík. „Hlasování je tajné, ale musím říct, že byl odvolán velmi významnou většinou,“ dodal.

I sám Malík o rezignaci uvažoval. „Byl bych šílenec, kdybych se tím nezabýval,“ pronesl. Nakonec se rozhodl zůstat a vést český fotbal k obnovení důvěry, jak sám řekl. „K této situaci došlo za mého volebního období a bylo by zbabělé říct, že odcházíme.“

Zatímco Chovanec a spol. byli odvolání, Berbr nebyl při sezení výkonného výboru tématem. Zlom přišel po něm, až po navazujícím jednání předsedy Malíka s předsedy krajských svazů.

Kauza sázek a ovlivňování zápasů

Výkonný výbor FAČR odpoledne řešil zatčení celkem dvaceti osob, které jsou obviněny z alotriíí týkajícíh se sázek a ovlivňování zápasů především ve druhé a třetí lize.

Kromě komise rozhodčích dvou nejvyšších lig, byla rozprášena také komise rozhodčích českých soutěží (třetí liga a divize), přepracovány budou rovněž listiny rozhodčích i delegátů.

To je revoluce. „Musíme najít nástroj, aby efektivně fungovala hlavně delegace rozhodčích,“ řekl Malík.

To je zásadní, protože se ukázalo, že právě posílání prověřených sudí na zápasy bylo zásadní pro nynější kauzu. Kraloval v tom sportovní ředitel nyní druholigového Vyšehradu Roman Rogoz, jenž v kooperaci s Chovancem a Berbrem zajišťoval pro svůj klub přízeň mužů (i žen) v černém.