Věděli byste, co se ukrývá pod pojmem sportovní turistika? Je stále oblíbenější. Fandové vyrážejí na tenisové turnaje, na hokejové zápasy NHL, příznivci basketbalu si plní sny a na vlastní oči sledují hvězdy NBA. Teď už asi budete vědět, co znamená slovní spojení fotbalová turistika.

Docela nedávno jsme na stránkách Deníku přinesli příběh party Jihočechů, kteří se pod velitelskou taktovkou Josefa Faltýna vydali do Itálie.

Stejný cíl si vybrali kamarádi z Ostravy. Podívejte do fotogalerie a na video. Nádhera. Dovolená spojená s návštěvou fotbalového zápasu. "Tak jsme ve zdravi přežili úžasnou pánskou jízdu," vypráví Ladislav Chamrad. Putování příznivců Baníku Ostrava po ose: Katovice- Bergamo- Lago di Como- Milán přineslo hodiny neopakovatelných zážitků. A návštěva fotbalového chrámu San Siro?

Vlevo Koubek, uprostřed Fousek, vpravo Žižka. Šéf FAČR Petr Fousek v Českém Krumlově
Reorganizace bude. Na to můžete vzít jed. Víme, co si myslí Josef Žižka

Stadion San Siro známý také pod jménem Stadio Giuseppe Meazza je fotbalový stadion v italském Miláně. Je to domácí stadion dvou velkých fotbalových velkoklubů: AC Milán a Inter Milán a zároveň jedno z nejproslulejších fotbalových hřišť. Stadion má kapacitu 80 000 diváků, což z něj dělá osmý největší stadion v Evropě. Zároveň je jedním z 23 evropských pětihvězdičkových stadionů. Své první a originální a oficiální jméno nese, protože se nachází v okrese San Siro. Druhé jméno nese na počest slavného milánského fotbalisty 30. let Giuseppe Meazzy.

Fanoušci Baníku prožili krásný večer. Bavili se fotbalem v úžasné atmosféře. Zápas Inter - Juventus je fotbalovou lahůdkou pro každého sportovního fanouška.