Mladíci Dynama, hrající ve III. lize pod hlavičkou strakonické farmy Dynama, ve středečním vloženém kole vyhráli na Složišti s Meteorem Praha 4:2 a po 21 (!) zápasech bez výhry tak zase poznali, jak chutná třetiligové vítězství.

Navíc doma vyhráli dokonce úplně poprvé!

Radost z toho očividně měl i trenér Rudolf Otepka. „Jistě, že nás těší, že jsme tu černou sérii konečně zlomili. A navíc jen tři dny po debaklu s Roudnicí," zmínil potupných 0:5. „To, co jsme předvedli tentokráte, se od soboty diametrálně lišilo. Byl to naprosto jiný výkon, který snesl třetiligová měřítka. Kluci odvedli to, co bychom si asi představovali," ocenil.

Přínosem dle něj byli áčkaři M. Hála, Wermke, Kadula a Chmelo. „Přistoupili k zápasu zodpovědně, na hřišti byli vidět a ostatní kluci kolem nich se o jejich hru opřeli. Myslím, že jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem, musíme ale být pokorní, a byť vše nebylo ideální, hlavní je, že se můžeme po takové době zase radovat z vítězství. A podle mě zcela po zásluze," vyzdvihl Otepka.

Smolařem zápasu byl hostující Šmíd (svého času hrával i v Dynamu), po jehož faulu na Chmela dal Radouch z krásně zahraného přímého kopu první gól – a po sražení Wermkeho ve vápně znovu Radouch z penalty i druhý. Pražané sice srovnali na 2:2, pak ale Wermke dvěma perfektními uličkami vybídl Staňka k blafáku na 3:2 a Chmela k chladnokrevné střele na zadní tyč na 4:2.

„Do Chomutova se nám teď pojede už přece jen v lepší pohodě," uzavřel Otepka.

Strakonice – Meteor Praha 4:2 (2:1) - Branky: 24. a 26. z pen. Radouch, 59. Staněk, 63. Chmelo – 37. Ludvik, 50. Míča. ŽK: Kadula – Šmíd. ČK: 49. Ludvik. Diváci: 50. Rozhodčí: Pastřík – Kubec, Szikszay. Strakonice: Coufal – M. Hála (89. Lerch), Viták, Petráň, Jenne – Wermke, Radouch (89. Vaněk), Čadek (77. Slavík), Kadula, Staněk (64. Havelka) – Chmelo (64. Schertler).

Radouch: Z výhry máme velkou radost

České Budějovice – Loni na jaře si David Radouch v dresu Dynama proti Jihlavě a Olomouci ve dvou zápasech okusil i atmosféru v I. fotbalové lize, a byť celkem byl na hřišti jen jednatřicet minut, moc si toho váží.

Nic na tom nemění ani to, že v letošní sezoně jednadvacetiletý technicky velice dobře vybavený záložník hraje za farmu Dynama „jen" v ČFL. Ve středu dvěma góly přispěl k tomu, že hráči strakonické farmy konečně na svém hřišti poznali, jak chutná radost z vítězství.

Těší vás, že jste tu černou sérii jednadvaceti zápasů bez výhry konečně zlomili?

Samozřejmě, že z toho máme všichni velkou radost. Už to trvalo hrozně moc dlouho.

Vy osobně jste výhře nad Meteorem Praha dvěma góly výrazně napomohl. Jak jste je viděl?

První gól jsem dal z přímého kopu, který byl dost ze strany, takže by to přes zeď asi bylo dost těžké. Tak jsem zkusil na druhou stranu a gólman to nečekal.

Stejně by to ale asi nestihl lapit, trefil jste se přesně do horního růžku. Byla to náhoda?

To ne, tam jsem do chtěl kopnout. Mířil jsem tam.

I penaltu jste kopl suverénně. I na ni jste si věřil?

Věřil, na tu stranu ji dávám vždycky. I na tréninku, když jsme je kopali, mi to na tu stranu padalo. Věřil jsem si, tak jsem to vzal na sebe.

Krátce po té penaltě jste po vskutku vydařené spolupráci Chmela a Kaduly byl blízko hattricku…

To byla velká škoda, kluci to výborně vykombinovali a já se snažil hlavně to dát po zemi k tyči, bohužel jsem trefil právě tyčku. Škoda…

Ještě do půle jste zahrával další přímý kop kousek za vápnem a opět z toho málem byl gól.

To jsem se snažil kopnout ke druhé tyči, ale jen ji to lízlo zvenku. Kdyby to tam padlo, mohlo být už do poločasu rozhodnuto. Oni to pak ještě zdramatizovali, naštěstí jsme zápas už dotáhli do vítězného konce.

Na to vítězství jste čekali přes tři čtvrtě roku. Chystáte se to nějak oslavit?

Na čtvrtek chystáme tady na Složišti péct nějaké buchty, či něco takového. Ale jinak na žádné velké oslavy teď není vhodná doba, už v sobotu dopoledne hrajeme další zápas v Chomutově.