„Ačkoli jsme měli devadesát minut inicativu na svých kopačkách a na držení míče bychom procentuálně asi vysoko vyhráli, o dobrý výsledek nás připravilo to, že jsme neuhlídali dvě standardky soupeře a neproměnili dvě vyložené šance, které jsme měli ve druhé půli,“ netajil se trenér favorizovaných hostů Martin Pulpit svým zklamáním.

Zato na straně druholigového nováčka panovala oprávněná spokojenost. „My věděli o kvalitách Viktorky. Že hraje kombinační fotbal, že má nebezpečné protiútoky a že Markovič dal v sezoně už sedm gólů. Proto jsme naši hru velice zjednodušili,“ vysvětloval domácí kouč Luboš Zákostelský a připustil, že jeho hráči měli i štěstí. „Dvakrát nás zachránilo břevno a stejně jako s Jihlavou jsme oba góly dali ze standardek, pak jsme už výsledek, dá se říci, jen bránili.“

Své hráče ale chválil. „Bylo na nich vidět srdíčko, odhodlání, nasazení. Díky tomu jsme vydřeli další tři body a věřím, že nám to dodá elánu do dalších zápasů,“ myslel možná už na nedělní duel v Hlučíně.

Kostečka: Jsme nováček, každý bod nás těší

29letý Jiří Kostečka k výhře fotbalistů S. Ústí se Žižkovem přispěl krásným gólem z přímého kopu.

Trefil jste se parádně a navíc zřejmě přesně tak, jak jste chtěl?

Určitě, my trestňáky pravidelně trénujeme a i zrovna včera jsme je pilovali přes zeď. Aleš Kočí, Jasi a já. Teď jsem to vzal na sebe, protože ve třetí lize jsem dával góly z této pozice. Viděl jsem, jak gólman udělal krok za zeď, tak jsem si řekl, že to zkusím na jeho stranu a spadlo to tam. Zaplať pánbůh za to, 2:0 do šatny, důležitý gól.

Na výsledku 2:0 se ve druhé půli už nic nezměnilo – a porazit žižkovskou Viktorku, to potěší, ne?

Těší, moc. My jsme ve druhé lize nováček a každý bod nás těší. My jsme měli v Třinci uhrát remízu a stejně tak i doma se Spartou a byli jsme někde úplně jinde. Ale výhra s Viktorkou se cení, byla moc důležitá. Jistě jste i vy viděli, jak je Viktorka kombinačně silná. Myslím, že moc zápasů v této soutěži neprohraje.

Oba góly jste dali ze standardních situací. Je to vaše silná zbraň?

Jak jsem říkal, my ty standardky často cvičíme a měli bychom z nich těžit. Jsme rádi, že se nám je daří takhle zahrávat. A hlavně, že taky chodíme do vápna, protože my je tak zahrávali už dřív, jenže jsme tam nechodili tak, jak jsme měli. Teď tam kluci dobře naběhli a hned z toho byl gól. A navíc ještě jedna veliká šance, byť neproměněná.

Trošku jste měli i štěstí, to je třeba asi přiznat…

Samozřejmě, jenže k fotbalu štěstí potřebujete. Tím spíš, když hrajete s mužstvem, které je vyspělejší než my. Bez štěstí se nedá hrát.

Dvakrát brankáři Doležalovi pomohlo břevno, dost toho ale taky pochytal. V klíčových chvílích vás držel.

Souhlasím, chytá fantasticky. Podržel nás, kdyby dal Mašek na 2:1, možná jsme se ještě o výsledek hodně strachovali. Ale chytil to, udržel nulu a jsme mu za to vděčni.

Zdá se, že po postupu si na vyšší soutěž už zvykáte?

Máme kluky, kteří druhou ligu už hráli. až takový rozdíl to není. Je tady pět šest mužstev, která jsou výš, ale třeba Varnsdorf, Znojmo, Hlučín, to všechno jsou mužstva s námi srovnatelná. S těmi se dá hrát.

Myslíte, že by vám váš krásný gól mohl pomoci dostat se do základní sestavy natrvalo?

Já dostal šanci v poháru s Duklou, to jsme zbytečně prohráli. Teď jsem šel od začátku, protože jsou nějaká zranění. Snažil jsem se hrát co nejlíp a dal i gól, sestava je ale na trenérovi.