Do té doby patřil tým Vltavy ve třetí třídě k předním týmům a do posledních kol většinou usilovalo o postup do okresního přeboru. To se podařilo v roce 2010 a následující rok na jaře vybojovali v okresním přeboru celkové čtvrté místo. Byl to největší úspěch v historii oddílu.

Jenže v příští sezoně skončila Vltava poslední a z okresního přeboru sestoupila. Dva roky pak ještě vltavský klub působil ve III. třídě, než nastal definitivní konec.

„Fotbal na Vltavě skončil z mnoha důvodů. Tím nejzásadnějším bylo asi to, že Tělovýchovná jednota prodala fotbalové hřiště Základní škole Vltava, a ta jej následně předělala. Pak už hřiště neodpovídalo požadavkům svazu pro hraní soutěží,“ vysvětluje někdejší hráč dnes již zaniklého klubu Pavel Pícha.

Jak naznačil, nebyl to jediný důvod. „Tím druhým hlavním byl věk hráčů a chuť většiny z nich pokračovat v organizované kopané,“ dodává Pícha.

On sám aktivním hráčem zůstal dodnes a ve svých jednačtyřiceti letech hraje okresní soutěž v Úsilném.

Na fotbal na Vltavě ovšem Pícha, který byl duší zdejšího klubu, jen tak nezapomene. Vzpomíná na vítězství, porážky i negativní zkušenosti s muži s píšťalkou. Ale i na skvělou partu. „Scházeli jsme se v hojném počtu v týdnu na trénincích a o víkendu pak na zápasech. Po nich nás pak dorazilo paradoxně ještě víc na pivko. To se pak nejednou protáhlo do brzkých ranních hodin. Kromě toho jsme splouvali i naší oblíbenou Vltavu, zdolávali Kleť a slavili veškeré společenské události, které se v týmu udály,“ připomíná fotbalové i mimofotbalové aktivity Pavel Pícha.

Bývalí spoluhráči na fotbal nezanevřeli, že by se ale ale činnost fotbalového klubu na Vltavě obnovila, to Pícha považuje za nereálné.

Fotbal na Vltavě skončil, živo je ale v areálu i nadále. Fotbalové hřiště totiž využívají žáci základní školy a také ragbisté.