Oleksii Bilobrovka hrával fotbal za ukrajinský klub Hirnyk-Sport. V Rapšachu působí ve fotbalovém týmu jeho kamarádi, kteří se do ČR vydali za prací. Oleksii zahynul ve válce. Padl při obraně Ukrajiny poblíž Bachmutu. "Zanechal po sobě malou dcerku Mayu a manželku Valerii," těm předáme výtěžek z charitativního zápasu," vysvětluje předseda SK Rapšach Jan Pytel. Vitalii Boiko a Andrii Pysarenko jsou kamarádi, se kterými byl Oleksii v kontaktu.

Hráči, realizační týmy i diváci vybrali peníze, částka se vyšplhala nad 60 tisíc korun! Přímo v Rapšachu před zápasem předají šek rodině zesnulého sportovce, který na frontě bránil svoji zemi. Sobotní zápas odehraje Rapšach v okresní soutěži Jindřichohradecka s Klikovem. Začátek je v sedmnáct hodin.

Tomáš Sivok je hostem pořadu Hvězdy v prachu
Hvězdy v prachu. Sivok na statku v Kamenici nad Lipou jako Jágr v Hnidousích

Podstatnou část peněz se podařilo vygenerovat během exhibičního utkání. V Rapšachu prosti sobě nastoupily týmy, který byly složeny ze zajímavých jmen. Na jedné straně byl domácí SK Rapšach, na druhé Legendy Vitorazska. "Nikoho jsem nemusel přemlouvat, všichni přijeli rádi, pozvánku přijali okamžitě, až jsem z toho byl překvapený."

K financím, které se podařilo vybrat, přidali pořadatelé výtěžek z aukce vydraženého dresu Vitaliho Mykolenka z Evertonu F.C. Jan Pytel poslal informace i do dalších klubů, ve kterých hrají na evropské scéně Ukrajinci. "Napadlo mě, když uděláme charitativní akci, tak se pokusíme, aby výtěžek byl co možná nejvyšší," vysvětloval předseda SK Rapšach. "Oslovil jsem všechny ukrajinské hráče, kteří nastupují v klubech v Evropě." Odvážný plán Jan Pytel dotáhl až k dokonalosti. "Oslovil jsem Mudryka z Chelsea, Vitalie Mykolenka z Evertonu, z Arsenalu Zynčenka, oslovil jsem hráče ze Španělska i z Itálie." Reakce přišla z Evertonu. "Mám z toho radost, Everton poslal dres s certifikátem, je podepsaný Vitalijem Mykolenkem, dražíme ho a peníze pošleme Maye a Valerii na Ukrajinu," doplnil Jan Pytel.

Fotbalisté a diváci utkání v Rapšachu poslali do fotbalového nebe Oleksii Bilobrovkovi minutový potlesk, podívejte se na dojemné chvíle, máme je na videu.


Načítám tabulku ...