Fotbalisté Hraničáře Horní Stropnice nemají tři kola před koncem okresního přeboru stále jistou záchranu, a přestože by podle losu měli v jarním finiši dvakrát nastoupit doma, představí se svým divákům už jen jednou  – v posledním kole se Čtyřmi Dvory B.

Pro zítřek se totiž vzdali výhody domácí prostředí a béčko Týna nad Vltavou B přivítají ve Slavči u Trhových Svinů. Proč míří do azylu, vysvětlil šéf Hraničáře Lešek Szypula: „Ve Stropnici se v sobotu koná mezinárodní závod v ultramaratonu Silva Nortica RUN 2012. Dohodli jsme se s pořadateli akce, že doběh bude na hřišti, proto jsme museli zápasy našich mužů a dorostenců přesunout," objasnil první muž Hraničáře.

Souhlasí, že fotbalisté trochu riskují, když přijdou o výhodu svého hřiště, byť na jeden zápas. „Je to na pováženou," přikyvuje Szypula, „ale závod se plánoval rok dopředu. Organizátorům se u nás loni líbilo a dohodli jsme se, že technické zázemí by mohli mít v naší sportovní hale, která vyhovuje jejich potřebám. Teď  už se s tím nedá nic dělat –  závod se běží v sobotu ráno a poslední závodníci doběhnou do cíle v šest večer," líčí.

Szypula připouští, že hraničáři nepomysleli, že by touto dobou museli ještě v okrese bojovat o udržení. „Po podzimu jsme byli v horní polovině, ale na jaře jsme měli špatné výsledky. Situace v dolních patrech se komplikuje, a tak ještě potřebujeme uhrát nějaké body," dodal.