Kdyby se dala vymazat z duelu béček Dynama a Plzně v ČFL (2:2) černá čtyřminutovka v závěru, zasloužila by si dorostenecká stoperská dvojice Bakala – Bambule absolutorium. Dva slepené góly hostí sice vizitku oběma mladíkům pokazily, v duchu lidové moudrosti, že v domě oběšencově o provaze neradno mluvit, jsme se o sobotním zápase se slovenskou posilou Dynama Rastislavem Bakalou tudíž ani nebavili.


Jak se mladík ze Slovenska ze dne na den objeví na jihu Čech?
Zařídil to můj manažer. Já měl do Admiry Vídeň a jen čekal, jak se kluby domluví. Pak mi manažer sdělil, že Budějovice hledají do juniorky defenzivního hráče a že právě mají kemp v Brně. Po dohodě s panem Rogozem a Musilem jsem si proti Brnu zahrál. My vyhráli 3:2 a pan Kotrba, který na tom zápase byl, mě oslovil. Fotbal v Česku je na vyšší úrovni než u nás, takže už to bylo jen na dohodě klubů, ke které po nějakém čase došlo.

Údajně jste měl nabídku i z pražské Slavie?
To je pravda, Budějovice mi ale nabídly lepší podmínky než Slavia. A hlavně, dle mého soudu mám tady větší možnost se prosadit. Myslím, že ta perspektiva je v Budějovicích pro mne lepší.

Máte na Slovensku i nějaké starty za reprezentační týmy mládeže?
Hraju za slovenskou osmnáctku, teď naposledy na Slovakia Cupu jsem ale nebyl, protože jsem měl potíže s kotníkem.

V lize dorostu jste hrál ve středu pole, za juniorku teď na stoperu. Kde se cítíte nejlíp?
I v Interu jsem hrál všude: stopera, krajního obránce, defenzivního štíta i kraj zálohy. Mě je to vlastně úplně jedno, ale nejlíp mi sedí asi stoper.

Pár týdnů už tady jste. Odpovídá vše tomu, co jste si představoval?
Jistě. Já už chtěl začít hrát mužský fotbal. Ve třetí lize je to úplně jinak než v dorostu, silové souboje, nasazení. Moc je toho jinak. Co se týče mne, jsem tu zatím plně spokojen.

V Budějovicích vždy bývala silná slovenská kolonie. Bavil ses o tom s někým z krajanů, kteří Dynamem prošli?
Jasně, třeba Marek Plichta, jenž tu hraje, ale teď je po operaci kolena. Trénoval s individuálním trenérem, kterého mám i já, takže s ním jsem se o Budějovicích hodně bavil. Vím, že tu taky hrával Dobrotka, který je ve Slovanu.

Takže jste věděl, do čeho jdete?
Přesně tak. Navíc mi ještě předtím, než jsem podepsal smlouvu, pan Rogoz všechno tady ukázal. Stadion, zázemí, Složiště. Já věděl, do čeho jdu.

Věkem jste stále ještě dorostenec. Budete hrát příští sezonu za dorost, anebo třetí ligu?
To já nevím. Za dorost ještě mohu rok hrát, to záleží na mojich výkonech.

Na jak dlouho jste v Dynamu podepsal smlouvu?
Na tři roky.

Takže výhledově byste asi rád nakoukl do prvoligového mužstva?
To je můj sen! Zahrát si českou ligu, to je mé veliké přání.