Žádaný bojovník, o kterého marně usilovala Hluboká nebo Jankov a další oddíly se na něj poptávaly, bude v Marineru půl roku hostovat.

Derby, pak obchod

Právě s Malší dnes dopoledne Bavorovice zahájí jarní část a po zápase si funkcionáři definitivně plácnou. „Novák podle dohody mezi oddíly bude v tomto zápase pauzírovat,“ upozorňuje prezident a trenér Bavorovic Karel Franěk.

Ten zve příznivce na stadion, sousedící s frekventovanou cyklostezkou, a jako trumf při tom loví z rukávu jména atraktivních jihočeských soupeřů z popředí tabulky. „V jarní sezoně přivítáme doma Roudné, Milevsko, Kaplici nebo Krumlov, a to by mohla být hodně zajímavá utkání,“ slibuje Franěk dobrý fotbal.

Bavorovičtí fotbalisté tradičně mají silný útok, obvykle hodně branek dávají a také jich dost inkasují. Trenérský tandem Franěk – Král se proto někdy chytá na lavičce za hlavu, diváci se ale nenudí . . .

„Chtěli bychom předvádět kombinační hru, na kterou určitě máme schopnosti, aby na nás chodilo více než padesát šedesát diváků jako tomu bylo na podzim,“ přeje si kouč.

V zimě měl Mariner soustředění ve Zlaté Koruně a opět se zúčastnil Sekyra Cupu v Českém Krumlově, kde jako jediný tým z krajského přeboru a zároveň obhájce prvenství zůstal výsledkově za očekáváním.

Prezident klubu hodnotí turnajová vystoupení z více stran. „V zápasech jsme prostřídali všechny členy kádru. S kolegou Norou Králem jsme zjistili, kdo je jak odolný, protože v zimních podmínkách na umělce poznáte hráče nejen po fotbalové stránce, ale i jejich morálně volní vlastnosti,“ podotýká Franěk, jenž se prý ujistil, že v šestnáctičlenném kádru nezabírá místo vyložený outsider. „Každý může okamžitě naskočit do sestavy! Ale jako to ve fotbale bývá, vždycky se objeví nějaké to zranění,“ připomíná.

Ke generálce si Bavorovice pozvaly Novosedly, nepříliš úspěšného nováčka I. A třídy. „To abychom nedostali před soutěží dardu a byli dobře naladěni na Roudné!“ vysvětloval s úsměvem Franěk.

Generálka zřejmě splnila účel, protože favorizovaný Mariner vyhrál 4:1.

A cíle pro jaro? Uhájit postavení ve středu tabulky. „Po polovině sezony máme dvaadvacet bodů. S nimi jsme byli vcelku spokojeni. Pokud na ně navážeme a dosáhneme čtyřiceti bodů, což je náš cíl, budeme maximálně spokojeni,“ uzavírá Karel Franěk.

Změny v kádru – příchody: Novák (host. z Roudného), Kroneisl (návrat z host. v Dřítni), odchody: Szabó (Hluboká), Matoušek, Chaloupka (Křemže, všichni půlroční hostování).