Od té doby sehráli 27 zápasů (15 výher, 5 remíz, 7 porážek, skóre 104:62), v nichž se vystřídalo 28 hráčů a hráček z tohoto jihočeského rodu.

Kanonýři

Nejlepšími střelci za těch 25 let jsou Petr z N. Hodějovic, jemuž v době založení bylo 10 let (27 golů). O gól méně nastřílel Jiří z Lišova (hrával i divizi v Třeboni) a 16 jich má na kontě zakladatel týmu Jan z Hodějovic (dnes už gólman).

XI. Benedů není sice složena výhradně z bratrů (jako slavní Klapzubáci), všichni ale jsou z jedné větve rodu tohoto jména původem z Dolního Miletína u Lišova. Většina také fotbalově vyrůstala právě v Lišově, dnes už však jsou rozběhlí po jihu Čech – v Lišově, Č. Budějovicích, Malontech, Lomnici a Hodějovicích.

V mužstvu hrají nejen otcové se svými syny, ale i dědové s vnuky! Třeba miletínský Václav hrával s třemi syny, dcerou a vnukem Jiříkem!

Nejstaršímu Benedovi při zápase bylo 67 let, nejmladšímu deset. Dnes už je nejstarším hráčem 62letý Jan z Hodějovic, jenž jedenáctku zakládal ve svých 36 letech!

Beneďáci hráli většinou se starými pány, XI. rozhodčích Jindřichohradecka (4:4) a v roce 1997 na Hluboké proti podobné domácí XI. Váchů, jejíž barvy hájil i prvoligový kanonýr Dynama Karel (6:6).

„Bohužel stárneme rychleji, než nám stačí mladí dorůstat. Už se tudíž zdálo, že činnost budeme nuceni pro přestárlost ukončit,“ zmínil se zakladatel Jan Beneda. „Poslední zápas loni s bývalým Candrmrkem v Lišově (3:3) však ukázal životaschopnost mužstva – objevili se noví mladí Beneďáci od 10 do 14 let, a tak hodláme pokračovat i nadále v činnosti,“ dodal.

Oslavy v Lišově

Výročí by chtěli Benedové oslavit turnajem podobných jedenáctek 28. června v Lišově, a proto vyzývají rodinné klany, aby se přihlásily na adresu Jan Beneda, Borovanská 25, 370 08 Č. Budějovice, tel. 602 129 760.