K nedělnímu zápasu 23. kola I. ligy, který i dle kouče Františka Straky byl pro jeho svěřence prakticky existenčním, nastoupilo Dynamo sice bez dvou zraněných opor – gólmana Kučery a útočníka Stráského – zato s jednoznačným odhodláním už konečně tu černou sérii jarních neúspěchů zlomit.

Svůj cíl splnili, navíc s větší suverenitou, než mnozí čekali! „Jsem moc rád, že jsme dnešní zápas zvládli, psychický tlak na nás byl enormní,“ zhluboka si po vítězství svého mužstva 2:0 oddechl trenér Straka. „Potřebovali jsme to už jako sůl.“

Šlo o hodně

Že jde oběma týmům o hodně, bylo vidět hned od začátku, nervozita na hřišti by se dala krájet… A to na obou stranách, nepřesných přihrávek a odkopů do zámezí bylo dost. Není tudíž divu, že na první vážnější šanci si diváci museli počkat až do 28. minuty, naštěstí pro domácí ta skončila gólem: na Dolejšův oblouček za beky si naběhl Svátek a střelou z těžkého úhlu zaskočil Zicha v brance Bohemians – 1:0.

„Asi počítal spíš s centrem, proto jsem zkusil vystřelit,“ culil se spokojený střelec, jenž ke své trefě přidal ve druhé půli i nahrávku na druhý pečetící gól. „Docela se mi zápas povedl,“ usmíval se spokojeně.

Právě Svátek čtyři minuty po svém gólu se dostal do další šance, jeho hlavička po Šímově trestném kopu však Zichovu branku přelétla. Hosté poprvé vyzkoušeli Křížka až ve 35. min., budějovický gólman s Vágnerovou střelou ze dvaceti metrů ale potíže neměl. Křížek v této sezoně nastoupil v lize poprvé, nesnadnou roli však zvládl na jedničku. „Byl skvělý,“ ocenil jeho výkon Straka.

Bohemka včera na jihu Čech svou hrou zklamala. „Budějovice byly jasně lepší, zato my hráli hrozně špatně,“ připustil trenér Zbyněk Busta, jehož hlavu si v závěru zápasu kotel hostí hlasitě žádal. „Poslouchat to není příjemné, ale chápu je,“ krčil smutně rameny.

Náznak šance měl krátce po začátku druhé půle Rezek, sólo ale zakončil střelou vedle tyče. Hosté se v této fázi sice snažili nepříznivé skóre otočit, defenziva Dynama ale pracovala pozorně, navíc domácí bránili velice aktivně – a to se jim po hodině hry vyplatilo: Svátek sklepl míč Vozábalovi, jenž ho levačkou uklidil přesně k tyči Zichovy svatyně – 2:0. „Trefil jsem to tak, jak jsem si představoval,“ pochvaloval si dirigent středové formace vítězů.

Po tomto gólu bylo rozhodnuto definitivně, včerejší Bohemka na zvrat nemohla ani pomyslet. „S takovou výkonností do ligy nepatříme,“ nebral si servítky trenér Busta…

Více si můžete přečíst v ČbD 31.3. na straně 18.