„Jsem moc rád, že jsme zápas tak dobře zvládli, protože ten tlak na nás byl ze všech stran enormní,“ ocenil trenér František Straka, jedním dechem ale zalitoval, že tímto stylem jeho hráči nezvládli i předchozí zápasy na domácím hřišti.

Bohemka své fanoušky v neděli určitě zklamala, to by dle Straky ale nemělo výkon jeho týmu snižovat. „Soupeř většinou hraje to, co mu dovolíte,“ připomněl. „My hráli po taktické stránce opravdu velice dobře a dozadu až bezchybně.“

A kde hledat příčiny takového zlepšení? „Srdnatost, odolnost, zarputilost a disciplína,“ soudil kouč. „Díky tomu jsme soupeře nepustili do větší šance a to byl základ úspěchu.“

Trenéři a tentokráte i doktoři Dynama přitom před nedělí měli hodně starostí s tím, jak dát tým do kupy. „Měli jsme veliké problémy, o nichž jsme dopředu ani nechtěli mluvit,“ přiznal. „Třeba Plocek úplně v pořádku ještě nebyl, a protože jsme nechtěli riskovat, dostal šanci Dolejš – a mimochodem, odehrál výbornou partii,“ vyzdvihl výkon nadějného mladíka, jenž právě dnes slaví své dvaadvacáté narozeniny.

„Potíže měl i Šíma, naštěstí ten se stihl dát dokupy. Určité problémy už delší dobu má Vozábal, kterého zlobí podbřišní svaly. Stráský a Kučera do hry vůbec jít nemohli,“ spočetl budějovický kouč marody a rekonvalescenty.

„Tím víc mě ale ty tři body těší. Na Spartu se nám teď pojede líp,“ dodal.

Rozhovor s Martinem Vozábalem si můžete přečíst v ČbD 4.1. na straně 16.