Když si na pondělním tréninku budějovický kouč udělal kontrolu zdravotního stavu svých hráčů, jen spínal ruce: Horejš v Brně vyloučen, Kučera a Plocek třísla, Vozábal bolesti v krku, Hunal samá modřina, Žižka dobíral léky, na marodce Rehák a Bíro… „Nečeká mě klidná noc,“ kroutil smutně hlavou trenér Straka.


„V mužstvu ale není jen jedenáct hráčů, možnost ukázat se mají i hráči, kteří v lize pravidelně nehrají,“ uvedl František Straka. „A já od nich očekávám, že když tu šanci dostanou, že se o ni porvou a že potvrdí, že do mužstva patří,“ zdůraznil. „Blíží se nám zima, za pár zápasů máme konec, a já pak opravdu budu s tím kádrem hýbat. Moc dobře víme, že máme slabiny a že mužstvo potřebujeme nutně posílit,“ připomněl, že někteří hráči dnes mohou hrát i o svou další budoucnost v mužstvu.

Oba chtějí dál

Přestože do složení týmu, ve kterém Dynamo dnes vyběhne proti Brnu k zápasu o pohárové čtvrtfinále, možná poslední slovo řekne až oddílový lékař, František Straka na své pohárové filozofii nic nemění: „Ať už bude hrát kdokoli, musíme bojovat o to, abychom postoupili dál,“ prohlásil rezolutně.
Po vítězství v nedělní lize si ale věří i Brňané. „Potvrdilo se, že Budějovice jsou hratelný soupeř,“ pro webové stránky brněnského klubu uvedl Luboš Kalouda, jenž svým gólem zajistil Brnu v duelu s Dynamem tři body. „Nebereme nic jiného než postup,“ vzkázal na jih Čech a dodal: „Všichni totiž dobře víme, že pohár asi je schůdnější cesta do pohárové Evropy, což je náš hlavní cíl!“


S tím souhlasí i trenér Petr Uličný. „Ano, je to jedna z cest do pohárové Evropy. Vypadlo už dost prvoligových týmů, čímž se šance zvyšuje. Ale v Budějovicích rozhodně očekávám velký boj,“ zdůraznil brněnský kouč, jenž hodlal na včerejší trénink zařadit i nácvik penaltového rozstřelu.