Naději na postup zhasila 90. minuta

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Fotbalisté Dynama po nedělní ligové prohře v Brně toužili po odvetě, která se jim už tři dny nato naskytla v osmifinále Poháru ČMFS, ani ve středu ale neuspěli a mezi elitní pohárovou osmičku se nedostali.

1.11.2007

Brazilec Renan na hrotu Dynama bojoval, proti brněnským bekům to neměl snadné. Na snímku mu znepříjemňuje život Martin Kuncl, vpravo vše sleduje Marek Jungr.Foto: František Panec

V zápase o postup do čtvrtfinále Poháru ČMFS: Dynamo České Budějovice – 1. FC Brno 0:2 (0:0)

Ačkoli před zápasem z táborů obou mužstev zněly rezolutní hlasy o jednoznačnému cíli vybojovat si účast mezi elitní pohárovou osmičkou, do utkání samotného oba týmy nastupovaly v rozdílném složení. Zatímco Brno přijelo na jih Čech s áčkem, v domácím týmu jediný Žižka nastoupil v základu i v nedělní lize v Brně.

V zápase to bylo samozřejmě znát, hosté o sobě přece jen víc věděli a častěji měli míč na svých kopačkách. V 11. minutě měli i první vážnější možnost, Střeštíkovu střelu k tyči ale brankář Křížek výborně vystihl. Domácí mladíci odpověděli utěšenou akcí čtyři minuty nato, Plichtovu střelu z voleje však Trousil zblokoval – možná, že dokonce i rukou, na penaltu se to ale sudímu Mikelovi nezdálo. Ale v nastaveném čase první půle málem Dynamo udeřilo, jenže Plichta ze slibné pozice trefil jen brankáře Lejsala.

Moc fotbalu do přestávky diváci neviděli, a tak trenéři sáhli ke změnám: už v závěru první půle poslal hostující Uličný na hřiště Polácha, jenž v Brně tvoří hru, na druhé straně Straka hned o přestávce vyslal do boje dva nové hráče naráz, Zelinku a Hílka. Na obrazu hru se to příliš neprojevilo, hosté i dál se snažili co nejvíc držet míč, domácí je ale do šancí nepouštěli. Po hodině hry dvakrát zahrozil zkušený Wagner: nejdříve jeho dělovku zpoza vápna Křížek vyboxoval a poté v poslední chvíli jeho únik zastavil Švehla.

Ani v power play…

Ke konci utkání ale trošku nečekaně otěže hry začali přebírat Jihočeši. V 72. minutě se dostal ke střele znovu Plichta, Lejsalovu branku ale o půl metru minul. Nejblíž postupové trefě byl deset minut před koncem Mašát, jehož tvrdou střelu z otočky Lejsal jen konečky prstů vytlačil na roh.

V úplném závěru utkání, kdy už oba trenéři dávali do kupy pětice svých hráčů na penaltový rozstřel, se paní Štěstěna od Strakova týmů obrátila zády – v 90. minutě po Večeřově přiťuknutí Wagner technickou střelou rozhodl. V nastavení pak domácí sáhli k hokejové power play, na Zelinkův roh vyběhl i brankář Křížek, jenže k odraženému míči se dostal Kalouda a do prázdné brány zdálky postup Brna pečetil.