V zápase o postup do čtvrtfinále Poháru ČMFS: Dynamo České Budějovice – 1. FC Brno 0:2 (0:0)

Ačkoli před zápasem z táborů obou mužstev zněly rezolutní hlasy o jednoznačnému cíli vybojovat si účast mezi elitní pohárovou osmičkou, do utkání samotného oba týmy nastupovaly v rozdílném složení. Zatímco Brno přijelo na jih Čech s áčkem, v domácím týmu jediný Žižka nastoupil v základu i v nedělní lize v Brně.

V zápase to bylo samozřejmě znát, hosté o sobě přece jen víc věděli a častěji měli míč na svých kopačkách. V 11. minutě měli i první vážnější možnost, Střeštíkovu střelu k tyči ale brankář Křížek výborně vystihl. Domácí mladíci odpověděli utěšenou akcí čtyři minuty nato, Plichtovu střelu z voleje však Trousil zblokoval – možná, že dokonce i rukou, na penaltu se to ale sudímu Mikelovi nezdálo. Ale v nastaveném čase první půle málem Dynamo udeřilo, jenže Plichta ze slibné pozice trefil jen brankáře Lejsala.

Moc fotbalu do přestávky diváci neviděli, a tak trenéři sáhli ke změnám: už v závěru první půle poslal hostující Uličný na hřiště Polácha, jenž v Brně tvoří hru, na druhé straně Straka hned o přestávce vyslal do boje dva nové hráče naráz, Zelinku a Hílka. Na obrazu hru se to příliš neprojevilo, hosté i dál se snažili co nejvíc držet míč, domácí je ale do šancí nepouštěli. Po hodině hry dvakrát zahrozil zkušený Wagner: nejdříve jeho dělovku zpoza vápna Křížek vyboxoval a poté v poslední chvíli jeho únik zastavil Švehla.

Ani v power play…

Ke konci utkání ale trošku nečekaně otěže hry začali přebírat Jihočeši. V 72. minutě se dostal ke střele znovu Plichta, Lejsalovu branku ale o půl metru minul. Nejblíž postupové trefě byl deset minut před koncem Mašát, jehož tvrdou střelu z otočky Lejsal jen konečky prstů vytlačil na roh.

V úplném závěru utkání, kdy už oba trenéři dávali do kupy pětice svých hráčů na penaltový rozstřel, se paní Štěstěna od Strakova týmů obrátila zády – v 90. minutě po Večeřově přiťuknutí Wagner technickou střelou rozhodl. V nastavení pak domácí sáhli k hokejové power play, na Zelinkův roh vyběhl i brankář Křížek, jenže k odraženému míči se dostal Kalouda a do prázdné brány zdálky postup Brna pečetil.