Ostravská gólmanská jednička se zranila při rozcvičce. „Při rozcvičce mě škublo v zádech. Hned jsem věděl, že je zle. Doktor mi píchnul obstřik, ale od začátku jsem chytat nemohl,“ uvedl Petr Vašek, který byl na lavičce přichystán alespoň na střídání. „Kdyby bylo zapotřebí, asi bych tam v průběhu utkání jít mohl. Injekce by měla zabrat,“ podotkl Vašek a svému parťákovi popřál hodně štěstí. „Hlavně jsem mu taky řekl, že si z toho nemá nic dělat, že to určitě zvládne,“ řekl Vašek.

Podobně mluvil i kouč Karel Večeřa. Uznal, že změna na klíčovém postu pro jeho celek byla hodně nepříjemná. „A to hlavně v tom, že přišla těsně před začátkem,“ uvedl. „Ale Tonda úkol zvládl stejně dobře jako ostatní kluci na hřišti,“ poznamenal Večeřa.

Antonín Buček chytal v lize po dlouhých devatenácti měsících. A opět v Ml. Boleslavi. Zatímco 13. května 2007 porážce 0:2 nezabránil, v pondělní dohrávce se spolu s týmem radoval z cenné ligové výhry, třetí vychytané v kariéře. „Zatím mi to nedochází, mám obrovskou radost, ale to je tak všechno. Vždyť já v sobotu dostal v Hlučíně za béčko tři góly a Péťa Drozd mi po zápase říkal, že se mám na chytání vykašlat,“ smál se čtyřiadvacetiletý Buček.

Jak říká, nervózní prý nebyl. „Spíše jsem si říkal: co jsi chtěl, to máš. Spoluhráči i trenéři mě ale podrželi a snažili se mě povzbudit.“

Nebezpečné situace řešil až ve druhé půli. „Asi nejhůře vypadal útok Michala Papadopulose, který mě i obešel a jeho střelu pak vykopl Radim Řezník. Já si při tom zákroku dával jenom pozor, abych ho netrefil a nebyla z toho penalta a červená,“ popsala největší šanci Boleslavi ostravská gólmanská dvojka.

Bude Antonín Buček v bráně Baníku i v sobotním zápase, v němž se v Ostravě představí Č. Budějovice?