Na jaře se čtyřdvorský host vrátil do sestavy Malše Roudné, která se po pádu z divize opět zařadila k elitním týmům jihočeského přeboru.
V minulém kole Roudné doma proti Vodňanům předvedlo drtivý nástup a brzy rozhodlo o svém jednoznačném vítězství. „Vlítli jsme na ně, po sedmnácti minutách vedli 4:0,“ usmívá se Cahyna, jenž v obranné trojici nastupuje na postu pravého beka.

Měl pověst neústupného soupeře, který se do osobních soubojů vrhá bezhlavě a s tvrdostí to někdy až přehání. Ale zdá se, že se změnil. Na hřišti se ukáznil, faulů na jeho kontě ubylo. „Snažím se hrát míč, žádné zákeřnosti,“ nehlásí se k roli brouska. „Myslím, že už to není zase tak hrozné, zapracoval jsem na tom,“ tvrdí.

Silná čtyřka


V čele přeboru vykrystalizovalo silné kvarteto: Milevsko, Kaplice, Roudné, Český Krumlov. „Jsme třetí, ale na čelo máme minimální ztrátu – dva body,“ podotýká mladý obránce. „Milevsko máme doma v posledním kole. Teď jedeme do Kaplice, tak se uvidí,“ je zvědav Cahyna, jak dopadne víkendový šlágr kola.

V roudenské kabině se prý o postupu nahlas moc nehovoří, i když všichni vědí, že reálně v sázce je. „Není to naše priorita, ale pochopitelně chceme skončit co nejlépe,“ ujišťuje Cahyna. „Vyhrát krajský přebor je prestižní záležitost, to by chtěl asi každý,“ doplňuje.

Malše vyhrála přebor v sezoně 2005 / 2006 a postoupila do divize, kde vydržela jen rok. Vyšší soutěž si tehdy na vlastní kůži vyzkoušel i Cahyna, kterého si vedení klubu vyhlédlo do kádru ve Čtyřech Dvorech. „Byl jsem v Roudném celý rok, ale nakonec se spadlo, takže moc úspěšné naše působení v divizi nebylo,“ ohlíží se zpátky Ondřej Cahyna.

Když mu vypršelo hostování, změnil dres – na podzim šel hrát krajský přebor do Kaplice. „S Roudným jsme spadli a já se vracel do Čtyráku. Kaplice mě oslovila a na půl roku jsme se dohodli. V zimní přípravě jsem pracovně nestíhal, tak jsme se dohodli, že skončím, a znovu jsem se domluvil s Roudným, kde jsem teď na hostování do léta,“ popisuje Cahyna své přesuny v rámci fotbalového kraje.

Divize ho láká


Do krajské třídy, které hrají jeho Čtyři Dvory, se očividně nechystá. Spíše se poohlíží po vyšší soutěži. „Určitě bych si divizi rád zakopal, i když je to časově dost náročná soutěž, hodně se cestuje i trénuje. Ale přece jenom je to soutěž kvalitní a ještě bych si ji rád vyzkoušel,“ naznačuje bek své sportovní ambice. Zda se poohlédne jinde, kdyby Roudné na postup nedosáhlo, nechce obránce v tuto chvíli předjímat: „To se uvidí . . .“

Naopak souhlasí s tím, že současné Roudné má i podle jmen kvalitativně zřejmě lepší kádr, než měla ve druhé polovině divizního ročníku. „Možná, že ano,“ připouští Cahyna, když v duchu prochází sestavu. „Manšaft je teď asi kvalitnější, takže možná to vyjde a vrátíme se zpátky,“ věří.

Dobře ví, že hlavní rivalové si též brousí zuby na jihočeské prvenství. Postup do divize je pro ně provořadou metou. „Milevsko tam chce za každou cenu a Kaplice by také chtěla. Vím, že když jsem tam na podzim hrál, byl to hlavní cíl. A kdo by to mohl vyhrát? Já nevím. Rozhodne se v nejbližších kolech. Zatím je to zajímavé v tom, že z té čtveřice může vyhrát kdokoli!“ uzavírá roudenský Ondřej Cahyna.