V souboji dvou týmů z čela gól nepadl

ČESKOBUDĚJOVICKO - O víkendu pokračoval krajský přebor fotbalistů zápasy 26. kola. V utkání vedoucího Písku s druhým Milevskem se narodila bezbranková remíza.

21.5.2007

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Vladimír Malinovský

Písek – Milevsko 0:0 – Očekávané derby prvního s druhým nepřineslo kvalitní fotbal. Obě družstva se snažila získat vedení, ale akce byly kouskovány častým přerušováním. Za zmínku stojí 12. minuta – únik hostujícího Šťastného od středu hřiště až k pokutovému území, kde byl zastaven faulem. Z trestného kopu získali první rohový kop hosté a do 18.min. kopali ještě dva. Ve 35. domácí Holan hlavou z bezprostřední blízkosti mířil vedle. Ve 43. min hostující Fiala vystřelil z dvaceti metrů, ale brankář Poplštein dobře zasáhl. V 54. hosté zahrávali trestný kop, tvrdou střelu směrující pod břevno vyrazil domácí brankář na roh. V 69. min kopali zase domácí trestný kop, zdálo se, že bude již gól, ale hosté zázračně vykopli z brankové čáry. V 77. min. chytil Janouch tvrdou střelu směřující pod břevno. Nerozhodný výsledek i předvedený výsledek mluví za vše. Úroveň nebyla hodna mužstvům z vedoucích míst KP. Rozhodčí Vrzál, ŽK 7:6, ČK 1:1 (Pastyrik - Novotný), 580 diváků. (sm)

Č. Krumlov – Chýnov 3:1 (3:1) – Již ve 3. min. Flöringovu střelu usměrnil Boháč za záda chýnovského gólmana a Slavoj vedl 1:0. V 9. min. hostující Kubec potrestal hrubici domácí obrany a srovnal na 1:1. Domácí ale pokračovali v nátlakové hře a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Benc nestihl Petříkův centr a pak měl největší tutovku zápasu Boháč, když prošel celou obranou Chýnova, obešel i brankáře, ale minul branku. Gól nedal ani Flöring a Trčka nastřelil na brankové čáře svého spoluhráče Boháče. Ve 26. min. agilní Benc konečně protrhl smůlu a poslal Slavoj znovu do vedení. Po celou první půli byli domácí aktivnějí a ve 45. min. dal Benc hlavou po rohu z úhlu na 3:1. Druhý poločas byl vyrovnanější, ale přesto měli domácí očividně navrch. Hosté měli přesto velkou šanci, ale Mládkova hlavička skončila vedle. V 58. min. vytlačil domácí brankář Plachý Sedláčkovu šanci na břevno. Na druhé straně trefil rovněž Benc hlavou břevno. V závěru domácí kontrolovali zápas a po šesti měsících (!) doma slavili vítězství. Rohy 7:2, fauly 18:11, ŽK 2:1, rozhodčí Peterka, 110 diváků. (švá)

Vodňany – Týn 1:0 (1:0) – V prvním poločasu se hrál pěkný rychlý fotbal se šancemi na obou stranách. V 10. minutě Němec po Hájkově přihrávce vyzkoušel z voleje pozornost hostujícího brankáře. Po rychlé kombinační akci v 15. minutě domácí Hrdlička ve snaze přehodit vybíhajícího brankáře nastřelil břevno. O minutu později domácí uprostřed hřiště ztratili míč a z následného útoku se hostující Blüml dostal do šance, kterou nevyužil. Ve 20. minutě domácí Říha hlavičkoval jen do brankáře. Ve 27. minutě se Jakš po centru Hrdličky a průniku do vápna uvolnil a střelou pod břevno Spěvákovi v brance hostí nedal šanci – 1:0. Střelu Marušky ve 33. minutě domácí brankář Novák s námahou vyrazil na roh. Ve druhé půli úroveň hry poklesla. V 69. minutě domácí Němec z úhlu míříl nad a v 82. min. naopak brankář Novák vyrazil nebezpečnou střelu hostujícího Meidla. ŽK 3:4, 80 diváků, sudí Pávec. (pet)

Tábor – Hluboká 1:2 (1:1) – Domácí hráči začali utkání ve velkém stylu a již v 5. min. vstřelili rychlý gól Sokoltem. I poté v první čtvrthodině zápasu mohli domácí vytáhnout skóre na větší rozdíl, ale Šreier, Šebek či opět Sokolt své slibné šance nevyužili. Místo navýšení vedení ze strany Táborských přišla ve 25. min. sprcha v podobě vyrovnávací branky hostů. To domácí obrana nechala osamoceného Jankovského a ten se zblízka nemýlil. Hosté se uklidnili a začali získávat převahu. Lavičku ve vyložené šanci vychytal Pípal. Ve druhém poločase chytře hrající hosté hrozili rychlými brejky a přesnými přihrávkami za obranu domácích. V 76. min. Povišer z malého vápna přestřelil prázdnou branku Tábora a v 78. min. zlikvidoval Jonášovu střelu Pípal. V 82. min. fauloval ve vlastní šestnáctce Grombíř pronikajícího hráče hostů, po druhé žluté obdržel červenou kartu. Z nařízené penalty vstřelil vítězný gól Jankovský. ŽK 2:2, ČK 1:0 (82. Grombíř), rozhodčí Hodánek, 100 diváků. (sch)

Dražice – Bavorovice 1:2 (0:0) – Lépe začali hosté, po půlhodině domácí hru postupně vyrovnávali, zvýšili důraz a po přestávce už měli vrch. V 55. min. Novotný přehodil brankáře Šmejkala a Dražice vedly, hostům ale patřil závěr. V 70. min. Vokurka střelou za vápnem vyrovnal a v 87. min. Fojtík z penalty rozhodl. Žluté 2:4, 100 diváků, rozhodčí Machovec. (kr)

Prachatice B – J. Hradec 2:2 (0:1) – V prvním poločase se hrál fotbal nevalné úroveně a hosté šli překvapivě do vedení. Domácí se probudili až po přestávce, kdy prostřídali, otočili zápas, ale vedení je ukolébalo. Hosté převzali iniciativu. Rezek nejprve trefil bombou z 38 metrů břevno a v 75. min. Mihula vyrovnali. Domácí v závěru zahodili dvě vyložené šance. Branky: 58. Ryšánek z pen., 61. Lachkovič – 14. Šenkýř, 75. Mihula, rozhodčí Jelínek, 55 diváků, ŽK 4:2. (bam)

Kaplice – Přešťovice 2:2 (2:1) – Hosté hrozili z brejků. V 10. min. ještě Chvosta nedal a na druhé straně ve 27. min. přešťovický Mára zase se štěstím odvrátil střelu Krůčka, ale téměř z protiútoku se Chvosta už nemýlil – 0:1. Závěr půle byl zcela v režii domácích. V 39. min. po přihrávce Krůčka z vápna technicky z první Lesňák pod břevno vyrovnal a ve 43. min. Krůček přiťukl Lesňákovi podruhé. Ten trefil tyč, ale od brankáře se míč odrazil za čáru. Ve druhé půli měli domácí řadu šancí, sólové nájezdy například neproměnili Lesňák a Friedl, a v 88. min. přišel trest – z trestného kopu vyrovnal Šroub. Domácí vyhořeli v koncovce . . . Střely na branku 6:5, mimo 18:5, rohy 9:3, fauly 14:25, žluté 2:5, 220 diváků, rozhodčí Tupý. (lg)

Čížová – Protivín 2:0 (1:0) – Okresní derby bylo jasnou záležitostí domácích fotbalistů. Po celý zápas měli hru ve své moci a hosty pustili do jediné šance ve 20. minutě, kterou Krčil nevyužil. Domácí šli do vedení ve 28.min., po Rybákově centru se parádně trefil Kunt. Do poločasu ještě další vyložené šance domácí neproměnili. Ve druhém poločase si domácí opět vypracovali vyložené šance Hegenbartem a Miklavčičem. V 80. minutě měli domácí výhodu rohového kopu, před jeho zahráním přišel na hřiště po měsíční pauze zaviněné zraněním Hornický. Rohový kop rozhehrál Hegenbart, Gornický si šikovně naběhl a střelou z 12 metrů nedal Grossmannovi šnci. Rohy 4:4, ŽK 2:4, 150 diváků, rozhodčí Štuk. (jev)

21.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Žáci ZŠ Grünwaldova v hledišti Budvar arény při zápase Motoru.

ČEZ Motor zve na své zápasy do Budvar arény také českobudějovické školáky

Hledají šoféra náklaďáku

Dobří holubi se vracejí, dres hokejistů Motoru znovu oblékne Luboš Rob mladší

České Budějovice – Hokejisté ČEZ Motoru posilují. Jejich řady posílí navrátilec Luboš Rob mladší.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.