Jihočeši jako by byli na poslední utkání v sezoně více nažhaveni. Nekvindova střela z otočky i šance Plišky, na kterého směřoval křižný Kaláškův centr za obranu, volaly po gólu. Jenže místo toho nenadále udeřili hosté: ve vápně neobsazený Mlátilík hlavou překonal Varyše.


Domácí oplatili stejnou mincí. Rakovan rozehrál standardku a Kalášek hlavičkou vyrovnal. Herní převahu Dynama zužitkoval před poločasem Trněný, jehož pěknou střelu ještě tečoval Konečný, takže Remeš v brance mohl jen nešťastně lomit rukama. Po přestávce se blýskl Jasanský, jenž předvedl sólo, kličkovanou však zakončil střelou vedle tyče.

Vyhrál ten lepší

Domácí gólman Varyš, který v první půli neměl moc prostoru vyniknout, v 61. min. dobře vystihl střelu Ivančice a v 75. min. robinzonádou vytěsnil na roh Divišův pokus. To už domácí vedli 3:1, protože s chutí hrající záložník Rakovan sklidil ovoce za svou střeleckou aktivitu.

Sudí Makovička nejprve ušetřil domácí penalty, když Pechál ve vápně nastřelil Bambuleho ruku. V 87. minutě pro změnu faul mimo šestnáctku posunul do pokutového území a Reinberk nařízenou penaltu proměnil – 3:2.


Pokud hostům v tu chvíli blýsklo hlavou, že by mohli přivézt na Slovácko bod, tak Jihočeši je takřka vzápětí vrátili zpátky na zem – pojistili zasloužené vítězství. Po pravé straně utekl Pliška a naservíroval míč Nekvindovi, na něhož zívala odkrytá brána. Hosté přijali porážku s pokorou, bylo znát, že je porážka na závěr sezony mrzí. Hráče tentokrát možná ještě více než trenéry . . . 


„Výsledek byl druhořadý, spíš mužstvo chystám na příští rok,“ mávl rukou trenér Slovácka Jiří Dekař. „Aniž bych chtěl kluky omlouvat, měli závěr sezony velmi náročný. Ráno v pět jsme vyjížděli do Budějovic, pařák, přímo hic, měli to těžké,“ uvedl s pochopením kouč, jenž s uznáním hovořil o výkonu Českých Budějovic: „Hrály dobrý kombinační fotbal. Postupně se začaly prosazovat svou nátlakovou hrou, otočily výsledek. Nám už na konci prvního poločasu začaly docházet síly. Chtěli jsme zvrátit výsledek, ale domácí nám nic nedovolili,“ přiznal Jiří Dekař.


Jeho budějovický protějšek Petr Skála kvitoval vydařenou tečku za neméně vydařenou sezonou. „Vítězství 4:2 bylo, myslím, zasloužené. K tomu pěkné akce, pěkné góly, určitě jsem spokojen,“ liboval si trenér Skála, jenž zařadil do základní sestavy jen tři dorazové hráče; ostatní mohou hrát za starší dorost i na podzim. „Ze starých hráli Šafránek, Janoušek a Trněný. Dohrávali dva, protože Janouška střídal Kučera,“ upřesnil Petr Skála po závěrečném vystoupení svých svěřenců.