V Bavorově v rámci oslav 85. výročí založení oddílu kopané se domácí stará garda střetla s bývalými dorostenci Dynama ČB z let 1984/85, kteří každý rok hrají vzpomínkové utkání k uctění památky tragicky zesnuvších spoluhráčů Daniela Klimeše a Jana Sanytrníka.

I bez své největší hvězdy Jiřího Němce, jenž je na dovolené v zahraničí, exdorostenci Dynama potvrdili, že fotbal nezapomněli a staré pány Bavorova rozstříleli 9:3. Domácí drželi krok jen první poločas, kdy z 0:3 korigovali brankou Bayera na 1:3, ještě do poločasu ale Boháč zvýšil na 1:4. Po změně stran ale hosté už byli jasně lepší a přidali dalších pět branek. Střelecky zazářil hlavně rychlý Boháč, jenž nastřílel čtyři góly. (věn)


Hynkův memoriál starých pánů, jeden z nejstarších fotbalových turnajů v kraji, jehož pořadatelem je budějovická Slavia, se po několikaleté odmlce konal v sobotu u Malého jezu. Jeho tradice by měla pokračovat i v příštích letech. Pěknou novinkou bylo otevření Síně slávy domácího oddílu, do které byl jako první uveden dlouholetý hráč a také vedoucí červenobílé staré gardy František Nedbal. (am)